Migranty
Там, де живуть українці

ТОП-10 найбідніших країн Європи

  • вт, 03 кві 2018
  • 11880 переглядів

За відомостями більшості авторитетних європейських організацій та експертів, сьогодні до складу Європи входять 50 незалежних держав, в яких проживає трохи більше 11% населення планети. При цьому 6 країн частково або практично повністю розташовані на території Азії - Росія, Туреччина, Казахстан, Азербайджан, Вірменія і Грузія. На жаль, далеко не всі європейські держави можуть похвалитися високим рівнем життя, розвиненою економікою і загальним благополуччям.

Проте на відміну від найбідніших країн світу, Європа в цілому знаходиться в досить вигідному становищі. Особливо якщо мова йде про держави Європейського союзу. Однак і в рамках цього об'єднання рівень життя може суттєво відрізнятися.

Молдова. З найбільш низьким рівнем ВВП на душу населення Республіка Молдова вважається найбіднішою країною в Європі в 2018 році. Держава розташована між Румунією і Україною. Виходу до моря не має. Економіка дуже слабка і в основному орієнтована на сільське господарство. Середня зарплата в Молдові в 2018 році після сплати податків становить трохи більше 210 євро в місяць. Низькі доходи змушують сотні тисяч молдаван відправлятися на заробітки в Росію і країни Євросоюзу. Окремі проблеми додає невизнана держава - Придністров'я.

Україна. Це найбільша за площею держава в Європі з колись величезним економічним потенціалом. Причому як в сільськогосподарському, так і в промисловому секторі. Після розпаду СРСР і здобуття незалежності, країна не зуміла грамотно скористатися географічними перевагами і природним багатством. Нескінченна політична боротьба за владу, корупція, велика кількість олігархів, військовий конфлікт на сході і деякі інші причини призвели до того, що Україна сьогодні є найбіднішою країною в Європі після Молдови.

Албанія. Республіка розташована в південно-східній частині Європи на Балканському півострові, омивається Адріатичним і Іонічним морями. Невелика країна з населенням трохи менше 3 млн осіб до початку 90-х років минулого століття перебувала в «полоні» планової соціалістичної економіки, тому перехід на ринкові відносини проходить досить повільно. Більше 40% місцевої робочої сили зайняті в аграрному секторі, багато хто виїжджає на заробітки в сусідні країни. Незважаючи на зручне географічне розташування, Албанія - це дуже бідна європейська держава.

Боснія і Герцеговина. Військово-політичні потрясіння в країні, що відбулися кілька десятків років тому, як і раніше не дозволяють державі вийти на високий рівень розвитку і забезпечити громадянам гідне за євромірками життя. Ця балканська держава має одну з найменш конкурентоспроможних економік в регіоні, а притоку іноземних інвестицій багато в чому перешкоджають корупція і бюрократія у владних структурах. Після сплати податків середня зарплата в Боснії і Герцеговині в 2018 році становить близько 440 євро на місяць.

Білорусь замикає п'ятірку найбідніших країн в Європі. Республіка зберігає тісні політичні та економічні зв'язки з РФ. Країна розташована на сході Європи, не має виходу до моря, межує з Україною, Польщею, Литвою, Латвією і Росією. Левова частка промисловості і економіки в цілому контролюється державою, що значно знижує зацікавленість з боку зарубіжних підприємців. Середні доходи білорусів (нетто) становлять близько 365 євро на місяць.

Македонія. Населення Республіки у 2018 році налічує трохи більше 2 млн осіб. Незалежність від Югославії країна отримала в 1991-му і з тих пір активно намагається проводити економічні реформи, багато з яких виявилися вельми успішні. Проте Македонія відстає за рівнем розвитку не тільки від країн ЄС, а й багатьох сусідів. Інші труднощі пов'язані з внутрішньополітичною нестабільністю останніх років, високою часткою тіньового сектора економіки, безробіттям і непрозорою правовою системою. Все це робить Македонію бідною європейською країною.

Сербія - це країна на південному сході Європи з населенням близько 8,8 млн осіб. Військові дії і суттєві руйнування інфраструктури в кінці минулого століття до цих пір не дозволяють їй вийти на успішний шлях економічного розвитку. Сербія активно веде переговори про входження до складу ЄС і паралельно проводить ринкові реформи. Головні проблеми країни полягають у високому рівні корупції, неефективній судовій системі і безробіттю. Тому знайти роботу в Сербії вельми проблематично.

Чорногорія, чия незалежність була офіційно відновлена ​​тільки в 2006 році. В країні проживає трохи менше 630 тис. осіб, з яких близько 30% - це серби. Чорногорія є популярним туристичним напрямком, за рахунок чого формується більше 20% ВВП і створюються нові робочі місця. Багато іноземців з країн СНД купують нерухомість, відкривають бізнес і знаходять роботу в Чорногорії. Зарплати в державі після сплати податків в середньому складають близько 510 євро на місяць. Зрозуміло, для Європи це зовсім небагато.

Болгарія. Найбідніша країна в ЄС в 2018 році - це Болгарія. Цей факт підтверджується багатьма економічними показниками. Наприклад, якщо мінімальна зарплата в Болгарії в 2018 році дорівнює 260 євро в місяць, то в Люксембурзі - 1999 євро. Середні доходи болгар після сплати податків складають трохи більше 400 євро щомісяця. В країні не повністю вирішені проблеми корупції та організованої злочинності. Проте уряд будує ліберальну ринкову економіку і вживає необхідних заходів для поліпшення бізнес-клімату Болгарії.

Румунія за аналогією з Болгарією ще в 2007 році стала членом ЄС. Комуністичне минуле залишило Румунії досить велику, але застарілу промислово базу. В умовах ринкової економіки і нових торгових відносин багато виробництв довелося повністю модернізувати або закрити. У 2018 році мінімальна зарплата в Румунії становить 410 євро на місяць, а середня трохи більше 500 євро після сплати податків.

Україна європа бадні країни рейтинг
DISQUS Plugin is temporary unavailable