Migranty
Там, де живуть українці

ТОП-10 найбідніших країн Європи

  • вт, 03 кві 2018
  • 16784 перегляди

За відомостями більшості авторитетних європейських організацій та експертів, сьогодні до складу Європи входять 50 незалежних держав, в яких проживає трохи більше 11% населення планети. При цьому 6 країн частково або практично повністю розташовані на території Азії - Росія, Туреччина, Казахстан, Азербайджан, Вірменія і Грузія. На жаль, далеко не всі європейські держави можуть похвалитися високим рівнем життя, розвиненою економікою і загальним благополуччям.

Проте на відміну від найбідніших країн світу, Європа в цілому знаходиться в досить вигідному становищі. Особливо якщо мова йде про держави Європейського союзу. Однак і в рамках цього об'єднання рівень життя може суттєво відрізнятися.

Молдова. З найбільш низьким рівнем ВВП на душу населення Республіка Молдова вважається найбіднішою країною в Європі в 2018 році. Держава розташована між Румунією і Україною. Виходу до моря не має. Економіка дуже слабка і в основному орієнтована на сільське господарство. Середня зарплата в Молдові в 2018 році після сплати податків становить трохи більше 210 євро в місяць. Низькі доходи змушують сотні тисяч молдаван відправлятися на заробітки в Росію і країни Євросоюзу. Окремі проблеми додає невизнана держава - Придністров'я.

Україна. Це найбільша за площею держава в Європі з колись величезним економічним потенціалом. Причому як в сільськогосподарському, так і в промисловому секторі. Після розпаду СРСР і здобуття незалежності, країна не зуміла грамотно скористатися географічними перевагами і природним багатством. Нескінченна політична боротьба за владу, корупція, велика кількість олігархів, військовий конфлікт на сході і деякі інші причини призвели до того, що Україна сьогодні є найбіднішою країною в Європі після Молдови.

Албанія. Республіка розташована в південно-східній частині Європи на Балканському півострові, омивається Адріатичним і Іонічним морями. Невелика країна з населенням трохи менше 3 млн осіб до початку 90-х років минулого століття перебувала в «полоні» планової соціалістичної економіки, тому перехід на ринкові відносини проходить досить повільно. Більше 40% місцевої робочої сили зайняті в аграрному секторі, багато хто виїжджає на заробітки в сусідні країни. Незважаючи на зручне географічне розташування, Албанія - це дуже бідна європейська держава.

Боснія і Герцеговина. Військово-політичні потрясіння в країні, що відбулися кілька десятків років тому, як і раніше не дозволяють державі вийти на високий рівень розвитку і забезпечити громадянам гідне за євромірками життя. Ця балканська держава має одну з найменш конкурентоспроможних економік в регіоні, а притоку іноземних інвестицій багато в чому перешкоджають корупція і бюрократія у владних структурах. Після сплати податків середня зарплата в Боснії і Герцеговині в 2018 році становить близько 440 євро на місяць.

Білорусь замикає п'ятірку найбідніших країн в Європі. Республіка зберігає тісні політичні та економічні зв'язки з РФ. Країна розташована на сході Європи, не має виходу до моря, межує з Україною, Польщею, Литвою, Латвією і Росією. Левова частка промисловості і економіки в цілому контролюється державою, що значно знижує зацікавленість з боку зарубіжних підприємців. Середні доходи білорусів (нетто) становлять близько 365 євро на місяць.

Македонія. Населення Республіки у 2018 році налічує трохи більше 2 млн осіб. Незалежність від Югославії країна отримала в 1991-му і з тих пір активно намагається проводити економічні реформи, багато з яких виявилися вельми успішні. Проте Македонія відстає за рівнем розвитку не тільки від країн ЄС, а й багатьох сусідів. Інші труднощі пов'язані з внутрішньополітичною нестабільністю останніх років, високою часткою тіньового сектора економіки, безробіттям і непрозорою правовою системою. Все це робить Македонію бідною європейською країною.

Сербія - це країна на південному сході Європи з населенням близько 8,8 млн осіб. Військові дії і суттєві руйнування інфраструктури в кінці минулого століття до цих пір не дозволяють їй вийти на успішний шлях економічного розвитку. Сербія активно веде переговори про входження до складу ЄС і паралельно проводить ринкові реформи. Головні проблеми країни полягають у високому рівні корупції, неефективній судовій системі і безробіттю. Тому знайти роботу в Сербії вельми проблематично.

Чорногорія, чия незалежність була офіційно відновлена ​​тільки в 2006 році. В країні проживає трохи менше 630 тис. осіб, з яких близько 30% - це серби. Чорногорія є популярним туристичним напрямком, за рахунок чого формується більше 20% ВВП і створюються нові робочі місця. Багато іноземців з країн СНД купують нерухомість, відкривають бізнес і знаходять роботу в Чорногорії. Зарплати в державі після сплати податків в середньому складають близько 510 євро на місяць. Зрозуміло, для Європи це зовсім небагато.

Болгарія. Найбідніша країна в ЄС в 2018 році - це Болгарія. Цей факт підтверджується багатьма економічними показниками. Наприклад, якщо мінімальна зарплата в Болгарії в 2018 році дорівнює 260 євро в місяць, то в Люксембурзі - 1999 євро. Середні доходи болгар після сплати податків складають трохи більше 400 євро щомісяця. В країні не повністю вирішені проблеми корупції та організованої злочинності. Проте уряд будує ліберальну ринкову економіку і вживає необхідних заходів для поліпшення бізнес-клімату Болгарії.

Румунія за аналогією з Болгарією ще в 2007 році стала членом ЄС. Комуністичне минуле залишило Румунії досить велику, але застарілу промислово базу. В умовах ринкової економіки і нових торгових відносин багато виробництв довелося повністю модернізувати або закрити. У 2018 році мінімальна зарплата в Румунії становить 410 євро на місяць, а середня трохи більше 500 євро після сплати податків.

Україна європа бадні країни рейтинг
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.