Migranty
Там, де живуть українці

Міжнародний аеропорт ім. Ференца Ліста, Будапешт

Budapest, 1185
  • чт, 12 кві 2018
  • 406 переглядів

Міжнародний аеропорт імені Ференца Ліста, раніше відомий як аеропорт Феріхедь, - це міжнародний аеропорт, який обслуговує Будапешт, столицю Угорщини. На даний момент аеропорт приймає рейси з Європи, Азії, Середнього Сходу та Північної Америки. Феріхедь - один з п'яти міжнародних аеропортів Угорщини.

В аеропорту 3 основних терміналу (1, 2А і 2B), всі три - пасажирські. Планується будівництво нового вантажного терміналу.

Термінал 1. Обслуговував рейси лоукостерів, з 2012 року закритий, всі рейси переведені в термінали 2A і 2B.

Термінал 2А. Через нього виконуються всі рейси всередині зони Шенгену.

Термінал 2B. Обслуговує рейси по всьому світу, а також частина авіаліній в країни Шенгенської угоди.

Аеропорт Феріхедь надає пасажиром можливість використання безлічі послуг для комфортного очікування рейсів. Тут діє Duty Free, безліч магазинів, ресторанів, барів, кафе. Діє відділення пошти, камери схову - ця послуга дуже стане в нагоді тим, хто затримується в аеропорту в очікуванні пересадки, як і можливість переночувати в знаходиться у аеропорту готелі.

Такс-фрі. Щоб оформити такс-фрі, необхідно звернутися до митної служби з покупками і чеками, а потім на стійки з логотипом Global Blue. Стійки розташовані в терміналах 2A і 2B, час роботи: 6:00-23:00 без вихідних.

Онлайн-табло

Онлайн-табло прильоту: http://www.bud.hu/ppilet

Онлайн-табло вильоту: http://www.bud.hu/Билет

Як дістатися до аеропорту

Аеропорт розташований в межах міста, всього в 20 хвилинах їзди від центру. На вибір надається 4 варіанти шляху до аеропорту: на автобусі, на поїзді, на таксі та на особистому автомобілі. Для особистих автомобілів біля аеропорту організована платна стоянка.

На таксі

Офіційний партнер аеропорту Будапешта - служба таксі Főtaxi. Всі водії володіють як мінімум однією іноземною мовою, а автомобілі обладнані терміналами для оплати банківськими картами. Поїздка на таксі до центру займе близько 20 хвилин і обійдеться приблизно в 6500 HUF (близько 20 євро по курсу станом на 22.04.2018).

На автобусі

Шлях на автобусі або маршрутному таксі займе трохи більше часу - близько 35 хвилин. Автобусні зупинки розташовані перед всіма терміналами, у туристів є вибір між міським автобусом №200 та приватними автобусами, трохи більш комфортними, але і трохи дорожчими. Залежно від маршруту автобус йде або в центр міста, або до кінцевої зупинки синьої гілки метро (Köbánya-Kispest). Квиток коштує 350-450 HUF (близько 1 - 1,5 євро по курсу станом на 22.04.2018).

Крім цих автобусів в аеропорту активно працюють міні-автобуси AirportShuttle. Вони призначені для груп туристів, які прямують в одному напрямку, і працюють в найближчих передмістях і містах Угорщини. Щоб скористатися мініавтобусів, необхідно зареєструватися на одній зі стійок AirportShuttle. Вартість проїзду - від 1900 HUF (близько 6 євро по курсу станом на 22.04.2018).

На поїзді

Швидкісний поїзд пов'язує аеропорт з Західним вокзалом Будапешта. Рух поїздів щільне, відправляються вони приблизно раз в 20 хвилин (у вихідні трохи рідше). Час в дорозі - близько півгодини. Від станції до терміналів 2А і 2В можна доїхати на безкоштовному місцевому автобусі.

На трансфері

Найшвидшим і зручним варіантом дістатися до Будапешта стане трансфер. Потрібно заздалегідь вибрати автомобіль відповідного класу і місткості, а водій зустріне в аеропорту з іменною табличкою. Вартість, зазначена при бронюванні, буде фіксована: наприклад, пробки на неї не вплинуть.

Угорщина Пасажирські перевезення аеропорт угорщина Будапешт http://www.bud.hu/py...
comments powered by Disqus