Migranty
Там, де живуть українці

Як вступити до університету Румунії

  • пн, 07 тра 2018
  • 161 перегляд

Процедура вступу до університетів Румунії для іноземців залежить від навчального закладу, програми, мови навчання та громадянства. Розглянемо основні вимоги для зарахування в румунські вузи студентів з країн СНД, наприклад, українців.

Переїзд в Румунію. Для навчання в вищих навчальних закладах Румунії іноземці з країн, що не входять в ЄС, зобов'язані оформити студентську візу в румунському Консульстві в своїй країні. Процес може зайняти 1-2 місяці і вимагає наявності підтвердження про зарахування в конкретний вуз.

Зазвичай термін прийому документів закінчується 30 червня (іноді продовжується до серпня), проте подавати заявку до університету краще заздалегідь. Після переїзду іноземний студент звертається в управління з питань імміграції при місцевому МВС за дозволом на проживання в Румунії.

Мова. Більшість місцевих вузів пропонують курси на румунській мові, також поширені програми англійською та французькою мовою. Для вступу до університету Румунії іноземець повинен довести володіння мовою на достатньому для навчання рівні. Для цього проводиться обов'язкове тестування в спеціалізованих мовних центрах.

Найчастіше іноземним студентам пропонується пройти річний підготовчий курс з вивчення мови при самому навчальному закладі, де робиться наголос на вдосконалення навичок в залежності від майбутнього напряму навчання. У таких випадках допускається звільнення від проходження мовних тестів:

При наявності міжнародного сертифіката, що підтверджує володіння мовою.

Іноземець з країни, де вибрана мова навчання є офіційним.

Диплом про закінчення навчального закладу з викладанням цією мовою.

Документальне підтвердження вивчення мови впродовж не менше 4 років.

Атестат. Документ про закінчення середньої школи (атестат) повинен відповідати румунським вимогам, тобто бути еквівалентним 12 років навчання. У зв'язку з цим студентам, наприклад, з України, в більшості випадків знадобиться надійти до місцевого вузу і провчитися 1-2 роки. Якщо в наявності є диплом про закінчення університету - це істотно спрощує завдання при вступі у румунський вуз.

Інші вимоги. Заповнена форма заяви (два примірники), діючий закордонний паспорт, дві кольорові фотографії, свідоцтво про народження, медична довідка про відсутність серйозних захворювань (несумісних з майбутньою професією), підтвердження фінансової забезпеченості для навчання в Румунії, резюме та супровідні листи. Зрозуміло, документи повинні бути завірені і переведені на румунську (англійську) мову.

Крім безпосередньо університету, рішення про зарахування іноземного студента затверджує Міністерство освіти, науки, молоді та спорту Румунії. Деякі вузи встановлюють спеціальні збори за розгляд заявок, які складають від 100 до 250 євро.

Румунія Навчання навчання освіта вища освіта Румунія
comments powered by Disqus