Migranty
Там, де живуть українці

ТОП-10 країн з кращою медициною

  • пт, 11 тра 2018
  • 5114 переглядів

 

Спираючись на актуальні дані лондонського науково-дослідного інституту Legatum Institute, який вважається одним з провідних міжнародних аналітичних центрів, виділимо країни з кращого медициною в 2018 році.

Країна з найкращою медициною в світі в 2018 році - це Люксембург. Невелика держава з населенням близько 587 тисяч чоловік, розташована поруч з Францією, Німеччиною і Бельгією, володіє досить якісною системою державного охорони здоров'я, якою охоплені до 99% громадян. Основоположні принципи - обов'язкове медичне страхування і вільний вибір постачальника послуг. В середньому люксембуржцям і постійним мешканцям відшкодовується від 80 до 100% від вартості лікування. За версією багатьох авторитетних видань, Люксембург - це найбагатша країна в Європі.

Очікувана тривалість життя в Люксембурзі - 82 роки (жінки - 84, чоловіки - 79,8).

Друге місце в рейтингу країн з найкращою медициною займає Сінгапур. Один з чотирьох «азіатських тигрів» забезпечує громадян не тільки високим рівнем життя, а й ефективною системою охорони здоров'я. Фінансування проводиться як за рахунок національних схем страхування, так і за рахунок бюджетних субсидій і Центрального резервного фонду. У структурі державних витрат Сінгапуру, охорона здоров'я посідає третє місце після оборони і освіти.

Очікувана тривалість життя в Сінгапурі - 83,1 року (жінки - 86,1, чоловіки - 80).

Швейцарія - це дуже красива, багата і, що важливо, здорова країна. Поліси обов'язкового медичного страхування мають практично всі жителі держави. Саме від особливостей цього документа залежить вибір клініки і конкретного регіону, де людина може пройти лікування. Дешевші поліси зазвичай не покривають послуги стоматології та істотно обмежують коло лікарів. Незважаючи на досить дорогу охорону здоров'я, коли потенційні іммігранти вибирають в якій країні краще жити, то думки про Швейцарію приходять в першу чергу.

Очікувана тривалість життя в Швейцарії - 83,4 року (жінки - 85,3, чоловіки - 81,3).

Японія. За відомостями Всесвітньої організації охорони здоров'я і багатьох інших незалежних досліджень, японці живуть довше за всіх у світі. Наприклад, тільки на острові Окінава зареєстровано понад 400 довгожителів, які відзначили столітній ювілей. Багато в чому це обумовлено не тільки правильним харчуванням, гарною екологією і активним способом життя, а й якістю медицини в Японії. У місцевих клініках з пацієнтів стягується не більше 10-30% вартості послуг, а залишок погашається за рахунок держави. Згідно із законом всі японські громадяни зобов'язані мати медичну страховку.

Очікувана тривалість життя в Японії - 83,7 року (жінки - 86,8, чоловіки - 80,5).

Австрія. В країні передбачена дворівнева система охорони здоров'я. Більшість жителів користуються послугами державних клінік, але деякі вважають за краще оплачувати лікування в приватному порядку. Відзначимо, що протягом багатьох років австрійська столиця - Відень, лідирує в списку кращих міст для життя в світі. І не тільки завдяки культурним та економічним факторам, але й якісної медицини.

Очікувана тривалість життя в Австрії - 81,5 року (жінки - 83,9, чоловіки - 79).

Швеція. Практично всі скандинавські країни займають найвищі місця в Європі за рівнем життя, середнім заробітним платам і якості медицини. По останньому пункту лідирує Швеція. Система охорони здоров'я в країні фінансується за рахунок податків і забезпечує рівний доступ кожного громадянина до медичних послуг. Завдяки значному зниженню смертності від серцевих нападів і інсультів, тривалість життя чоловіків в Швеції сьогодні одна з найбільш високих у світі.

Очікувана тривалість життя в Швеції - 82,4 року (жінки - 84, чоловіки - 80,7).

Норвегія - це ще одна північна країна з відмінним медичним обслуговуванням. Всі норвезькі громадяни покриті Національною системою страхування, а приватні медичні послуги носять обмежений характер. Левова частка місцевих клінік фінансується і належать державі. Витрати уряду Норвегії у сфері охорони здоров'я на одну людину вище ніж в більшості інших держав на планеті.

Очікувана тривалість життя в Норвегії - 81,8 року (жінки - 83,7, чоловіки - 79,8).

Система охорони здоров'я Королівства Нідерландів ділиться на три складові: тривалий догляд при хронічних захворюваннях, основна і екстрена медична допомога (тимчасове перебування в лікарні, призначення лікаря), додаткові послуги (фізіотерапія, косметологія, стоматологія). У першому випадку, витрати покриваються за рахунок обов'язкового державного страхування. У другому, звичайно використовується приватна страховка. У третьому, може знадобитися додаткова оплата.

Очікувана тривалість життя в Нідерландах - 81,9 року (жінки - 83,6, чоловіки - 80).

Гонконг. За деякими оцінками, люди в Гонконзі живуть довше ніж в Японії. У цьому високорозвиненому автономному районі Китаю відмінна інфраструктура з безліччю доглянутих парків. У ресторанах пропонується здорове харчування, зовсім поруч розташовані гори для піших прогулянок і місця для пляжного відпочинку. Клініки оснащені сучасним обладнанням і надають якісні послуги охорони здоров'я. За заявою місцевої влади, ні одній людині в Гонконзі не може бути відмовлено в медичній допомозі через нестачу коштів.

Очікувана тривалість життя в Гонконзі - 84,3 року жінки - 87,3, чоловіки - 81,3).

Австралія - ​​це напрочуд гарна країна з найбагатшим представництвом рослинного і тваринного світу, а також здоровим і активним населенням. Комфортний клімат, гарна екологія та висока якість медичних послуг, дозволяють австралійцям жити дуже довго в порівнянні з більшістю інших регіонів планети. Охорона здоров'я в Австралії забезпечується за рахунок приватних і державних клінік, а витрати покриваються приватним страхуванням і субсидіями уряду. У меншій мірі лікування оплачується пацієнтами в індивідуальному порядку.

Очікувана тривалість життя в Австралії - 82,8 року (жінки - 84,8, чоловіки - 80,9).

На закінчення відзначимо, що в рейтингу країн з найкращою медициною держави пострадянського простору займають досить низькі позиції. Наприклад, Україна знаходиться на 135 місці, Росія на 102, а Білорусь на 86. Ще більш плачевна ситуація в найбідніших країнах світу, переважно африканських, які розташувалися на останніх місцях - Гвінея, Чад і ЦАР.

Україна Медицина медицина кращі країни якісна медицина
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.