Migranty
Там, де живуть українці

Вища освіта в Австралії

  • вт, 15 тра 2018
  • 118 переглядів

Система вищої освіти Австралії по праву вважається однією з найкращих в світі. Щорічно в місцеві університети вступають тисячі студентів з різних куточків планети. За офіційними даними уряду Австралії, в 2018 році загальна кількість іноземців, які навчаються в австралійських вузах, налічує близько 330 тисяч чоловік, що складає близько 25% від загальної кількості студентів. Це третій показник в світі після США і Великобританії. Якщо врахувати, що населення Австралії всього 24,6 млн осіб, то приплив студентів з-за кордону дійсно вражає.

Навчання в Австралії для українців та інших іноземців у 2018 році, крім престижного диплома і якісних знань, дає масу інших не менш значущих переваг. В першу чергу, мова йде про насичене студентське життя. У країні маса доглянутих пляжів, барвиста природа, відмінна кухня, створені ідеальні умови для заняття спортом і проведення цікавого дозвілля.

Вища освіта суттєво спростить процес імміграції в Австралію на постійне проживання. Високий рівень життя, стабільна економіка і соціальні гарантії - це хороший стимул для отримання в подальшому австралійського громадянства. У будь-якому випадку після закінчення вузу набагато легше знайти роботу в Австралії або відкрити в країні власний бізнес.

Університети Австралії мають високий авторитет і хорошу репутацією в світовій системі освіти. Це підтверджується знаходженням великої кількості австралійських вищих навчальних закладів в різних престижних рейтингах. Наприклад, у відомому рейтингу QS World University Rankings® 2018 знаходяться 37 університетів Австралії, при цьому в ТОП-100 розташувалося 7 вузів. 

Щорічно уряд Австралії виділяє більше 200 млн доларів тільки для покриття витрат на навчання іноземців. У кожному вузі діють спеціальні стипендіальні програми і гранти. Варто відзначити, що безкоштовна вища освіта в Австралії практично недоступна і вартість навчання в університетах одна з найвищих в світі. Крім того, студентам з країн СНД, наприклад України, отримати стипендію досить складно.

Система вищої освіти Австралії складається з 41 університету та пропонує понад 22 тисяч курсів для навчання в найрізноманітніших областях, включаючи природні науки, медицину і передові технології. Наукові дослідження та інноваційні розробки випускників австралійських вузів, серед яких 15 нобелівських лауреата, відомі на весь світ. Починаючи від відкриття вакцин для лікування ракових захворювань, закінчуючи створенням бездротової мережі Wi-Fi.

В Австралії функціонує цілий ряд вищих навчальних закладів, які розділені на університети і технічні коледжі (TAFE). Зазвичай для прийому іноземних студентів ВНЗ зобов'язані мати державну акредитацію. Ступінь бакалавра вимагає навчання протягом мінімум 3-4 років, а магістра плюс ще 1-2 роки. У деяких університетах тривалість навчання може відрізнятися, також багато що залежить від програми.

Під час навчання австралійські студенти користуються широкою самостійністю, вітається ініціатива і критичне мислення. Наприклад, відвідування лекцій, а іноді і наявність навчальних посібників не є обов'язковою вимогою. Проте практичні заняття та лабораторні роботи контролюються дуже жорстко і шанс бути відрахованим за прогули або неуспішність дуже великий. В основному курси розраховані на конкретну галузь знань, але бувають і подвійні програми навчання, термін навчання в цьому випадку може затягнутися.

Австралія Навчання навчання вища освіта Австралія
comments powered by Disqus