Migranty
Там, де живуть українці

Як вступити до університету США

  • ср, 16 тра 2018
  • 161 перегляд

У 2018 році в університетах США навчається понад 1 млн студентів з-за кордону, близько 329 тисяч (31%) - це громадяни Китаю. Досить багато представників Індії, Саудівської Аравії, Південної Кореї і Канади. Також є росіяни, українці та інші представники країн СНД. Вимоги для зарахування іноземців в окремий американський вуз можуть значно відрізнятися, на це впливає багато факторів. В середньому розраховуйте на підготовчий процес терміном в 1-1,5 року до початку навчання.

У цей період входять збір і аналіз відомостей про навчання в США, вибір університету і програми, підготовка документів та подача заяви, складання іспитів і співбесіда, оформлення студентської візи і переїзд.

Загальні вимоги до іноземців для вступу до вузу США

Мова. Однією з головних умов буде знання англійської мови. Для цього буде потрібно надати відповідний сертифікат. Найбільш поширені - TOEFL та IELTS. Також в залежності від програми навчання приймаються - AT, ACT, GRE, MCAT, LSAT. Необхідний тест і мінімальна кількість балів уточнюються тільки в університеті.

Освіта. Кожен диплом і інший сертифікат, отриманий за межами США, повинен бути перевірений американськими спеціалістами з оцінки освіти. Для цього існують спеціальні неурядові агентства. Так як приплив іноземних студентів в країну дуже великий, пройти процедуру досить складно.

Перевіряється ступінь еквівалентності освіти американським стандартам, включаючи середній бал, період навчання, науковий ступінь і так далі. Для успішного вступу до університету США українцю краще попередньо закінчити місцевий вуз або мінімум провчитися кілька років. Тим більше що звичайна середня освіта в США триває 12 років.

Віза. Спеціально для іноземців в США передбачена студентська віза F1, трохи рідше видаються візи J1 і M1. Документ оформляється в американському дипломатичному відомстві тільки після успішного зарахування до вищого навчального закладу. Для отримання візи дуже важливо підтвердити наявність достатніх для покриття витрат на навчання коштів і проявити готовність покинути територію США після завершення навчання.

На додаток до перерахованих вище вимог іноземцю може знадобитися здати іспити, пройти додаткові тести і співбесіди, надати есе, рекомендаційні листи, продемонструвати крайню зацікавленість в навчанні і так далі. Заяви приймаються як на постійній основі, так і в строго окреслені часові терміни, зазвичай з листопада по січень. Процес вступу цілком залежить від вузу, тому саме туди потрібно звертатися в першу чергу і як можна раніше.

США Навчання навчання сша америка вища освіта
comments powered by Disqus