Migranty
Там, де живуть українці

Вартість навчання у вузах США

  • ср, 16 тра 2018
  • 120 переглядів

Далеко не секрет, що вартість навчання в США одна з найвищих в світі. Особливо якщо взяти елітні приватні вузи, де щорічна плата доходить до 40-50 тисяч доларів на рік і більше. Мабуть, це єдиний абсолютно негативний фактор для іноземних студентів, які планують отримати американську вищу освіту. Разом з тим навчання в престижних університетах Швейцарії, Великобританії та Австралії також вельми дороге, але користується великою популярністю.

Американські закони вимагають від місцевих навчальних закладів публікації на офіційних сайтах актуальних відомостей про вартість навчання і можливості отримання стипендій або пільг студентами, тому варто скористатися цією інформацією при плануванні витрат на навчання. В середньому іноземці платять за навчання в два рази більше в порівнянні з місцевими жителями. Дешевше вчитися в державних вузах, де можна вкластися в суму до 20 тисяч доларів на рік.

У США широко поширена система фінансової допомоги студентам - гранти, стипендії та інші пільги. Причому часткове покриття витрат на навчання надають і найвідоміші вузи країни, наприклад, Гарвардський університет, Каліфорнійський технологічний інститут, університет Пенсільванії. Однак особливо сподіватися на стипендії все ж не варто, кількість таких виплат обмежена і доступна тільки найталановитішим студентам.

Ще одна суттєва стаття витрат іноземного студента в США - це проживання. Зазвичай плата за навчання і витрати на проживання враховуються разом. В результаті навіть навчання в державних вузах сягає 50 тисяч доларів на рік і вище. Мається на увазі житло, харчування, навчальні матеріали та інші послуги для студентів. В цілому, за даними деяких досліджень, середня вартість навчання в університетах США, включаючи проживання, становить близько 36,5 тисяч доларів на рік.

США Навчання навчання сша америка вища освіта вартість навчання
comments powered by Disqus