Migranty
Там, де живуть українці

Особливості ведення бізнесу в Китаї

  • вт, 22 тра 2018
  • 267 переглядів

З кінця 70-х років минулого століття Китай провів ряд реформ і плавно, але досить ефективно перейшов від централізованої економіки до принципів вільного ринку. Державні підприємства знайшли значну автономію, знизилося фіскальний тиск на бізнес, збільшилася частка приватного сектора, стрімкий розвиток отримав фондовий ринок, вишикувалася сучасна банківська система, зовнішня торгівля досягла неймовірних обертів і в країну «хлинули» інвестиції.

Результати грамотної політики китайської влади відомі всьому світу. Сьогодні Китайська Народна Республіка має другe найбільшe економікe планети після США, якщо враховувати номінальний ВВП, а за таким показником, як ВВП за паритетом купівельної спроможності, навіть випереджає американську державу. Незважаючи на порівняно низькі доходи на душу населення, зарплати в Китаї стрімко зростають і якість життя поліпшується. 

Одним з пріоритетних завдань уряду Китаю полягає в підвищенні внутрішнього попиту і зниження залежності економіки від державних дотацій, експорту та деяких галузей важкої промисловості. Особлива увага приділяється інноваціям і науково-технічним розробам. Сучасні громадяни Китаю отримують якісну освіту за кордоном або в престижних китайських вузах і багато з них замість найманої праці воліють відкривати в своїй країні бізнес. Отже, конкуренція на ринку тільки зростає.

Для того щоб жити на китайській території і успішно вести бізнес, іноземцям, включаючи українцям, необхідно враховувати менталітет місцевих жителів, особливості культури і традиції, а головне, мовний бар'єр. Без допомоги китайських бізнес-партнерів, бухгалтерів, юристів і консультантів почати власну справу вельми проблематично. Ось чому багато підприємців переймають перспективні ідеї або вивчають питання ведення бізнесу з Китаєм за умови знаходження в своїй країні, що є більш реальним варіантом.

За версією агентства Doing Business у 2018 році з 190 країн світу за доступністю відкриття бізнесу Китай займає 78-е місце. Ринкові реформи впроваджуються повільно, тому в порівнянні з багатьма розвиненими регіонами Європи і Азії, процедура реєстрації компанії на китайській території для іноземців досить складна. Домінуюча роль в економіці як і раніше належить державі, яка досить жорстко контролює як місцевих бізнесменів, так і підприємців з-за кордону.

Китай Бізнес бізнес китай
comments powered by Disqus