Migranty
Там, де живуть українці

Як вступити до університету Японії

  • чт, 24 тра 2018
  • 308 переглядів

Уряд Японії прагне залучити якомога більше студентів з-за кордону (мета - 300 тисяч іноземців до 2020 року) і для цього створюються сприятливі умови. Наприклад, спрощується процес подачі заявки до місцевих ВНЗ, збільшується кількість курсів, які частково або повністю викладаються англійською мовою. Однак більшість програм навчання передбачають володіння японською.

Для отримання детальної інформації про вимоги до зарахування та переліку документів необхідно звертатися в конкретний японський вуз, але загальні умови можна виділити:

Вік не менше 18 років.

Середня освіта, отримана за кордоном, має становити не менше 12 років. В іншому випадку необхідно пройти спеціальні підготовчі курси в японських навчальних закладах, акредитованих Міністерством освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії (далі - МОКСНТ). Альтернативний варіант - це наявність диплома про вищу освіту не нижче ступеня бакалавра.

Обов'язкова вимога для вступу до університету Японії полягає в успішному проходженні стандартизованого тесту - Examination for Japanese University Admission for International Students (EJU).

За деякими оцінками, близько 95% національних і 65% державних університетів Японії вимагають від іноземних студентів проходження вищевказаного тесту. В ході тестування перевіряються знання іноземних мов, японської історії і культури, а також такі області, як географія, математика, хімія, фізика, біологія, економіка і деякі інші. Вибір дисциплін залежить від вузу і напрямку навчання.

Іспит проводиться щорічно в середині січня протягом двох днів в спеціальних центрах, що функціонують по всій країні. У кандидата є всього одна спроба. Реєстраційний збір близько 60-80 доларів. Додаткові вимоги до іноземців, що вступають в японських ВНЗ, стосуються правильного оформлення заявки і підготовки документів, підтвердження достатніх фінансових коштів і отримання студентської візи.

Японія Навчання навчання японія вища освіта вступ у вуз
comments powered by Disqus