Migranty
Там, де живуть українці

Бізнес-імміграція та вибір форми власності в Японії

  • чт, 24 тра 2018
  • 661 перегляд

Переїзд до Японії з метою ведення бізнесу для українців та інших іноземців завдання вельми складне. Найчастіше для отримання візи бізнес-менеджера/інвестора мінімальна сума інвестицій повинна бути не нижче 5 000 000 ієн, що еквівалентно 44,5 тисячам доларів. Навіть незважаючи на те, що ця норма закону була скасована в 2015 році. Крім того, необхідно забезпечити офіс/складське приміщення для здійснення бізнесу в Японії.

Сфера діяльності повинна надавати позитивний вплив на японську економіку. Для цього місцевій владі потрібно надати чіткий бізнес-план. У видачі візи може бути відмовлено, якщо у іноземного підприємця немає відповідного досвіду. Обов'язково потрібно забезпечити робочими місцями місцевих жителів. Іноді цей фактор допомагає понизити необхідну мінімальну суму інвестицій.

Якщо у іноземця вже є власний бізнес, то забезпечити присутність в Японії найкраще за допомогою створення представництва або філії. У першому випадку, дозволяється збирати і аналізувати інформацію про японський ринок, купувати місцеву продукцію і розгортати рекламні/маркетингові кампанії, але здійснювати комерційну діяльність заборонено. Філія дозволяє вести практично повноцінний бізнес в Японії.

Відповідно до японського законодавства існує три основні форми власності для компанії:

Акціонерне товариство (АТ). Stock company (Kabushiki Kaisha)

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Limited liability company (Godo Kaisha)

Партнерство (П). General partnership company (Gomei Kaisha) і Limited partnership company (Goshi Kaisha)

Вибір виду компаній залежить від конкретної сфери діяльності, обсягу інвестицій, потреб в оптимізації оподаткування і так далі. Найпопулярніша форма власності для бізнесу в Японії - це акціонерне товариство. На відміну від партнерства, учасники АТ і ТОВ несуть обмежену відповідальність за діяльність компанії, пропорційну внесками до статутного капіталу.

Японія Бізнес бізнес японія форми власності бізнесу бізнес в Японії
DISQUS Plugin is temporary unavailable