Migranty
Там, де живуть українці

Бізнес-імміграція та вибір форми власності в Японії

  • чт, 24 тра 2018
  • 823 перегляди

Переїзд до Японії з метою ведення бізнесу для українців та інших іноземців завдання вельми складне. Найчастіше для отримання візи бізнес-менеджера/інвестора мінімальна сума інвестицій повинна бути не нижче 5 000 000 ієн, що еквівалентно 44,5 тисячам доларів. Навіть незважаючи на те, що ця норма закону була скасована в 2015 році. Крім того, необхідно забезпечити офіс/складське приміщення для здійснення бізнесу в Японії.

Сфера діяльності повинна надавати позитивний вплив на японську економіку. Для цього місцевій владі потрібно надати чіткий бізнес-план. У видачі візи може бути відмовлено, якщо у іноземного підприємця немає відповідного досвіду. Обов'язково потрібно забезпечити робочими місцями місцевих жителів. Іноді цей фактор допомагає понизити необхідну мінімальну суму інвестицій.

Якщо у іноземця вже є власний бізнес, то забезпечити присутність в Японії найкраще за допомогою створення представництва або філії. У першому випадку, дозволяється збирати і аналізувати інформацію про японський ринок, купувати місцеву продукцію і розгортати рекламні/маркетингові кампанії, але здійснювати комерційну діяльність заборонено. Філія дозволяє вести практично повноцінний бізнес в Японії.

Відповідно до японського законодавства існує три основні форми власності для компанії:

Акціонерне товариство (АТ). Stock company (Kabushiki Kaisha)

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Limited liability company (Godo Kaisha)

Партнерство (П). General partnership company (Gomei Kaisha) і Limited partnership company (Goshi Kaisha)

Вибір виду компаній залежить від конкретної сфери діяльності, обсягу інвестицій, потреб в оптимізації оподаткування і так далі. Найпопулярніша форма власності для бізнесу в Японії - це акціонерне товариство. На відміну від партнерства, учасники АТ і ТОВ несуть обмежену відповідальність за діяльність компанії, пропорційну внесками до статутного капіталу.

Японія Бізнес бізнес японія форми власності бізнесу бізнес в Японії
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.