Migranty
Там, де живуть українці

Оренда авто на Сицилії

  • вт, 26 чер 2018
  • 363 перегляди

На карті Сицилія виглядає невеликим трикутним м'ячиком, який штовхає величезна «італійська нога». Однак щоб більш-менш досліджувати цей «м'ячик», надивитися на його природні та архітектурні пам'ятки, полежати на пляжах всіх розмірів і фасонів, з працею вистачить двох тижнів, а без свого автомобіля в цій справі не обійтися.

Як забронювати авто

Найпопулярніший і зручний спосіб орендувати машину - скористатися онлайн-бронюванням, процес замовлення дуже простий і займає всього кілька хвилин. Ви вибираєте автомобіль і опції замовлення, потім заповнюєте спеціальну форму для бронювання, після цього вам на електронну пошту приходить ваучер, який потрібно буде пред'явити в обраному офісі прокатної компанії на Сицилії. Обов'язково звірте документи, які вам видадуть в офісі, з зазначеними на ваучері даними - вони повинні відповідати один одному.

Більшість сицилійських прокатних компаній працює тільки зі стандартними кредитними картами, а готівкові гроші не приймає.

Уважно прочитайте умови договору оренди, потім ретельно огляньте корпус авто, окрему увагу зверніть на стекла і колеса, і перевірте, чи включені виявлені пошкодження в укладається договір.

При бажанні ви можете орендувати авто по приїзді на острів, наприклад, в аеропорту або в одній з міських підприємств, проте в розпал туристичного сезону послуги автопрокату користуються підвищеним попитом, так що ризик залишитися «без коліс» дуже великий.

Умови оренди і вартість

Для оренди авто в прокатних компаніях Сицилії вам будуть потрібні закордонний паспорт, кредитна карта і водійські права. Вважається, що сіцілійським автопрокат досить відчизняних прав, оскільки Італія ратифікувала договір Віденської конвенції про дорожній рух, проте рекомендується мати при собі і міжнародні водійські права. До орендаря пред'являється стандартний ряд вимог: вік старше 21 років (в деяких випадках - старше 25 років) і водійський стаж від одного року (для оренди машин преміум-класу - від п'яти років).

Середня вартість прокату автомобіля на добу починається від 27-35 EUR і залежить від обраної моделі авто, а також від сезону і від терміну оренди. Звісно, що вигідніше орендувати машину на тривалі терміни, наприклад, від тижня. Для вагомої економії не полінуйтеся також пошукати в Інтернеті актуальні коди знижок CDP.

Парковки

Автомобільні парковки - суттєва стаття витрат всіх автолюбителів, які вирішили відправитися в автотріп по Сицилії, безкоштовних парковок на цьому острові вдень з вогнем не знайти. Важливо запам'ятати, що якщо ви вирішите заощадити і залишите машину прямо на вулиці, поза паркувального місця, економія виявиться сумнівною, оскільки після повернення з великою ймовірністю замість новенької орендованій іномарки вас чекатиме зяюча порожнеча - машину оперативно переправлять на штрафмайданчик.

Безкоштовні тимчасові парковки відзначені білими лініями, жовтими лініями відзначені безкоштовні безлімітні парковки, але вони тільки для сицилійців, сині лінії означають, що паркуванням можна користуватися безкоштовно тільки вночі, з 0:00 до 8:00.

Бензин і заправки

Якщо ви запланували протяжний маршрут, врахуйте, що більшість заправних станцій на Сицилії закривається о 19:00, під час традиційної сієсти вони також не працюють, цілодобові заправки можна зустріти хіба що на автострадах. На станціях, відмічені знаком self-service, можна заправитися самостійно.

На Сицилії можна заправитися 95 і 98 бензином, а також дизельним паливом, крім цього, на острові є газові заправки. Вартість 1 л Benzina 95 складає 1.57 EUR, 1 л бензину BenzinaSP 98 коштує 1.65 EUR, а дизельне паливо можна придбати за ціною 1.45 EUR за 1 л.

ПДР на Сицилії

Можливо, для когось це видасться несподіваним, але навіть на історичній батьківщині мафії потрібно дотримуватися правил дорожнього руху. Адже порушників закону і тут карають, причому досить суворо. Якщо ви відноситеся до шанувальників їзди з вітерцем, приготуйтеся заплатити 500-3000 EUR; для тих, хто вічно поспішає і тому проскакує на червоний сигнал світлофора, штраф складе 162-646 EUR; мінімальний штраф за обгін в недозволеному місці - 162 EUR. І не забувайте про ремені безпеки, включений ближнє світло в тунелях і перевезення дітей в спеціальних дитячих кріслах, за ці порушення в Італії теж люблять штрафувати.

Італія Транспорт італія сицилія оренда авто
comments powered by Disqus