Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт Відня

  • пн, 16 лип 2018
  • 963 перегляди

Віденська міська транспортна система складається з автобусів, трамваїв, метро (U-Bahn) і приміських електричок (S-Bahn). Для зручності пересування по місту краще купити Віденську транспортну карту: вона дозволить значно скоротити витрати на поїздки. Якщо ж перебування у Відні триватиме лише кілька днів, вигідніше одноразові квитки, які можна придбати на станціях в метро або в тютюново-газетних кіосках (Tabak-Trafik).

Види проїзних:

Einzelfahrschein - проїзний на 1 поїздку в 1 сторону. Дає право на пересадку. У касі обійдеться в 2,40 EUR, в салоні - на 10% дорожче. На проїзному ви побачите смугу. При вході в салон, смужку потрібно «пробивати» в компостері і відгинати.

Fahrschein Halbpreis - пільговий квиток за півціни. З цією карткою їздять школярі від 6 до 15 років та пенсіонери. По ній же перевозяться домашні тварини та велосипеди. Цей квиток діє далеко не по всіх маршрутах. Проїхати з такою карткою можна максимум 3 зупинки. Зони, в яких діє проїзний, вказані на схемах транспорту, встановлених по місту.

Діти до 6 років користуються транспортом безкоштовно. Пасажири у віці до 15 років можуть не платити в святкові дні та вихідні, у тому числі в дні канікул.

8-Tage-Karte призначена для нерегулярних поїздок, діє 8 днів. Квиток підійде для поїздок групою до 8 пасажирів. Ціна - 40,80 EUR.

Wochenkarte - квиток рівно на тиждень: з 9:00 понеділка. Ціна - 17,10 EUR.

24-Stunden-Wien - талон на добу. Кращий варіант, якщо ви протягом дня плануєте багато їздити. Ціна - 8 EUR. Такі ж картки є на двоє і троє діб.

 Ціни на сторінці вказані на червень 2018 року.

Туристичний трамвай

В кінці 2000-х відкрився спеціальний трамвайний маршрут для туристів Vienna Ring Tram. Трамвай катається навколо Рінгштрассе, по дорозі пасажири слухають аудіогіда і знайомляться з пам'ятками. Туристичний трамвай ходить раз на півгодини, маршрут діє цілий рік з 10:00 до 18:00. Влітку (липень-серпень) - на годину довше. Ціна проїзду: 8 EUR за дорослих, 4 EUR - для дітей.

Міжміський трамвай, який випливає з австрійської столиці в Баден, називається Badner Bahn. Вагони по цьому маршруту ходять раз в 15 хвилин.

Туристичний автобус

Hop-On - Hop-Off - віденський туристичний автобусний маршрут. Впізнавані зелено-жовті автобуси їздять по 4 напрямках кожен день з 10:00 до 17:00. Вони можуть бути одно- або двоповерховими. Туристи вільно входять і виходять на будь-якій зупинці. Всередині є аудіогіди російською. Ціна добового талона - 28 EUR, проїзний на 2 дні - 30,60 EUR, для дітей - 17,10 EUR. Якщо ви вперше використовуєте свій квиток пізніше 15:00, то легко зможете проїхати по ньому і на наступний день. Квитки продаються в турагентствах, готелях, у водія або на офіційному сайті.

У травні 2010 році в центрі Відня відкрився новий причал, що з'єднує столицю Австрії зі столицею Словаччини.

Таксі

Міське таксі викликають по телефону або йдуть за ним на спецстоянку. Спіймати машину на дорозі не вийде. Всі таксі обладнані лічильниками. Середня ціна поїздки по місту - 30 EUR.

Прокат велосипедів

Муніципалітет Відня влаштував безкоштовний прокат велосипедів для туристів. По місту розкидані 80 велопрокатних пунктів Citybike. Щоб відкрити замок, треба ввести свою банківську картку в автомат (щоб не виникало дурних думок привласнити великий собі).

Година прокату - безкоштовно, 2-а година - 1 EUR, 3-й - 2 EUR, 4-й і наступні - 4 EUR. Велосипед може пробути у вас максимум 120 годин, якщо через цей час ви не повернете великий на одну із стоянок, з карти «піде» 600 EUR, якщо транспорт знайдуть залишеним на вулиці, доведеться заплатити 20 EUR штафу.

Австрія Транспорт австрія відень таксі громадський транспорт велопрокат
comments powered by Disqus