Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт в Будапешті

  • вт, 17 лип 2018
  • 391 перегляд

У Будапешті курсують досить специфічні види міського транспорту, які з одного боку, функціональні, а з іншого - самі по собі є пам'яткою угорської столиці. В основному мова піде про гірський транспорт для горбистих, а то і гірських районів Буди. З 40 станцій метро 37 знаходиться в Пешті, там же - три з чотирьох ліній приміських електричок, всі тролейбусні маршрути, більшість трамвайних і автобусних. А Буді дісталася висотна екзотика, яка так полюбилася туристам.

У ролі громадського транспорту в Будапешті виступають метро, ​​трамваї, тролейбуси і автобуси, а також таксі. Квитки можна купити біля входу в метро, ​​в газетних кіосках і квиткових автоматах помаранчевого кольору, розташованих на вулиці поблизу зупинок транспорту. Разовий квиток коштує 350 HUF, разовий квиток з можливістю пересадки - 530 HUF, абонемент на 24 години обійдеться в 1650 HUF, на 72 години - 4150 HUF. Купівля разового квитка вже в транспорті обійдеться дорожче на 100 HUF.

Три лінії метро перетинаються в центрі міста на площі Деак (Deak ter). Потяги курсують кожні 2-15 хвилин, в залежності від часу доби. Режим роботи з 4:30 до 23:00, після 23:00 дістатися до готелю можна на нічних автобусах, які позначені в розкладі літерою «Е». Всього в Будапешті близько 200 автобусних маршрутів, є навіть експреси - автобуси з червоними номерами, які (варто бути уважними!) Зупиняються не скрізь. Щоб вийти з автобуса, потрібно натиснути спеціальну кнопку над дверима.

Крім того, в столиці прокладено понад 30 трамвайних маршрутів, які ходять з періодичністю 5-10 хвилин.

Важливий момент: у всіх станцій будапештського метро - роздільні перони для поїздів, що прямують в різних напрямках, з окремими входами, розташованими, як правило, на різних сторонах вулиці. Перейти з одного боку станції на іншу в самому метро неможливо: доведеться підніматися нагору, переходити дорогу, спускатися і заново оплачувати проїзд.

Таксі

На машинах - табличка TAXI і номерний знак жовтого кольору, тарифи вивішені на дверному склі або на приладовій дошці. Посадка - 300 HUF вдень, 400 HUF - вночі; 1 км шляху - 240 HUF вдень, 340 HUF - вночі; хвилина очікування - 60-85 HUF відповідно. На прохання клієнта водій зобов'язаний надати рахунок. Ціни на сторінці вказані на січень 2018 року.

Фунікулер

Фунікулер («Шіклі») - найпростіший спосіб дістатися на вершину Будайського пагорба до Королівського замку. Його побудували в другій половині 19 століття, скопіювавши єдиний на той момент подібний підйомник у французькому Ліоні. Після Другої світової Шіклі відновили тільки в 1986 році. Вагончик долає 95 метрів підйому за 2-3 хвилини під кутом 48°.

Шіклі відправляється від площі Кларка Адама біля Ланцюгового мосту. Зліва від павільйону починається піший підйом в гору. У стилізований вагончик фунікулера поміщається до 11 чоловік. Внизу біля станції збираються черги, і навіть в низький сезон можна простояти півгодини. Дорослий квиток в одну сторону коштує 1200 HUF, в обидві - 1800 HUF (дитячий квиток - з 40%-ою знижкою). Нагорі, повернувши наліво від павільйону, потрапляєш на оглядовий. У сезон вагончики відправляються кожні 5-10 хвилин, час роботи: з 7:30 до 22:00.

Зубчаста залізниця

Незабаром після запуску Шіклі на території Буди запрацювала зубчаста залізниця (Fogaskereku vasut), у якій між двома рейками прокладена і третя - з отворами для зубів поїзда (більш надійна конструкція в умовах гірської місцевості). Маршрут довжиною 3,7 км веде на гору Сечені; перепад висот між кінцевими станціями - 315 м. Цей вид пересування підійде бажаючим піднятися на верхню точку міста на горі Янош. Крім того, приблизно в середині маршруту на зупинці «Варошкут» цікаво буде оглянути один з перших джерел, який служив місту з 15 століття.

Нижня станція дороги розташована біля готелю «Будапешт» з помітно круглим дахом. Купити квитки в поїзді не можна, зате тут діють всі проїзні на громадський транспорт. Інтервал руху потягів - 20-40 хвилин.

«Піонерська» дорога

Дитяча залізниця з'явилася в Будапешті ще за радянських часів. Сьогодні вона простяглася в Будайских горах приблизно на 11 км. Ця вузькоколійка відходить від кінцевої зупинки зубчастої дороги, маршрут включає 9 станцій (на одній з проміжних можна вийти на горі Янош і пересісти на канатну дорогу, щоб спуститися вниз). Від іншої кінцевої станції відходить трамвай №61, який довезе вас до метро. Коштує задоволення для дорослого 700 HUF в одну сторону і 300 HUF - за дитячий квиток.

Канатка

Ще один туристичний транспорт - канатна дорога «Лібегё». Відстань, яку долає канатка, трохи більше 1 км, перепад висот - 262 м. На весь шлях йде 10-15 хвилин. Піднятися до верхньої станції можна на зубчастій залізниці, поєднавши її з дитячою. Від нижньої станції до міста ходять кілька автобусних маршрутів. Проїзд на канатці в одну сторону - 900 HUF, в обидві - 1400 HUF. В осінньо-зимовий період варто одягатися тепліше.

Електрички HEV

Останній вид місцевого транспорту - зовсім екзотичний. Ці приміські електрички HEV (не мають відношення до приміських MAV, що входять в загальну мережу залізниць країни) - поїзди зеленого кольору, які іноді плутають з наземним метро. 4 лінії прокладені таким чином, щоб станції розташовувалися поруч зі станціями метро, ​​включали основні пересадочні вузли міста і вели в передмістя. Ходять потяги HEV в основному через Пешт.

На території Буди лише один маршрут, зате який: з'єднує центр Буди з Обуди (центральними площами і римським Аквінкум) і прямує до найближчого передмістя, містечко Сентедре. Лінії в Пешті ведуть в Рацкеве, Чепель і Гьодоле. Електрички складаються з 3 або з 6 вагонів, приходять через кожні 10-15 хвилин. Для проїзду по місту досить діючої транспортної карти; щоб дістатися до передмістя - необхідно купити окремий квиток (на станції або прямо в поїзді).

Велопрокат

І мало не забули про велосипеди. Будапешт не можна назвати велосипедною столицею хоча б тому, що велодоріжки прокладені далеко не по всьому центру. Іноді доводиться рухатися в потоці з пішоходами або машинами. Однак велосипеди популярні серед туристів (прокат від 2000-3000 HUF за 4-6 годин), а прокатні точки розкидані по місту і міськими парками. Багато готелів пропонують погодинний прокат або навіть дають кататися безкоштовно в якості додаткового бонусу. Велосипедні екскурсії (для невеликих груп) тривалістю кілька годин коштують від 9000 HUF.

Угорщина Транспорт громадський транспорт велопрокат будапешт угорщина
DISQUS Plugin is temporary unavailable