Migranty
Там, де живуть українці

Зв'язок і Wi-Fi в Будапешті

  • вт, 17 лип 2018
  • 538 переглядів

Безкоштовний інтернет-доступ в Будапешті знайти легко, складніше - годі й шукати, а от щоб дзвонити додому, використовуючи не інтернет-месенджер, а стільникову мережу - доведеться змиритися з досить сумними умовами міжнародного роумінгу.

Якщо потрібен постійний мобільний доступ, є варіант придбати сім-карту одного з місцевих операторів, що працюють в 3G і 4G: Telenor, Vodafone або Magyar Telecom (колишній T-Mobile). Тарифи останнього трохи дешевше. В середньому вартість 1 Гб трафіку коливається в межах 1000-1500 HUF. Telenor пропонує спеціальну «гостьову» лінійку: тільки на мобільний доступ, без можливості здійснювати або одержувати дзвінки. Такі сімки вимагають мінімуму налаштувань і відразу вставляються в планшет або смартфон.

Крім того, при покупці угорської сімки необхідно пред'явити закордонний паспорт - за цією системою працюють тільки основні операторські точки Будапешта, в інших сім-карту можуть не продати. Також в українських туристів часто не виходить самостійно налаштувати сім-карту, навіть через меню англійською. У цьому випадку необхідна допомога продавця-консультанта.

Колись дуже поширений варіант, телефонні будки, миготять в Будапешті все рідше.

Тепер про приємне. Безкоштовний Wi-Fi зустрічає відразу в аеропорту Ференца Ліста. У будапештському метро також є часткове покриття. Деякі автобусні маршрути (як правило, все-таки туристичні або міжміські/міжнародні) обладнані хот-спотами. Більш того, будапештські музеї настільки інтерактивні, що прагнуть забезпечити відвідувачам безкоштовний доступ як до онлайн-гідам і онлайн-експозиції, так і до всіх інших сайтах.

Туристи так звикли до громадських або приватних безкоштовних мереж, що скаржаться на те, що Wi-Fi ловить не у всіх міських купальнях. Судячи з відгуків, VII адміністративний район міста (Ержебетварош, межує зі старим Пештом) надає безкоштовний Wi-Fi на всій території в якості муніципального проекту.

Чи треба говорити, що безкоштовний Wi-Fi став нормою для більшості будапештських кафе і ресторанів - як для невеликих, так і для мережевих закладів... Готельери в обов'язковому порядку організовують безкоштовний доступ в загальних зонах і найчастіше - в номерах теж. Однак, перед бронюванням цей момент варто уточнити на сайті конкретного готелю.

Угорщина Туризм будапешт угорщина Wi-Fi Зв'язок
comments powered by Disqus