Migranty
Там, де живуть українці

Лікування в Будапешті

  • ср, 18 лип 2018
  • 140 переглядів

Будапешт - один з найбагатших міст в світі з термальними і лікувальними водами. Оздоровчі програми побудовані або на водних процедурах, включаючи ванни і всілякі обгортання, або на прийомі лікувальної води всередину. Санаторіїв в звичному для нас розумінні немає. Якщо купальня розташована при готелі (вірніше, навпаки, готель побудований біля джерела), то медичні послуги надаються як окрема програма. Проживати в готелі необов'язково.

Під містом цілі термальні водойми (їх звично порівнюють з «термальним морем»), на поверхню виходять близько 130 джерел з лікувальною або мінеральною водою («лікувальною» називають ту ж саму мінеральну воду, тільки з офіційно підтвердженими оздоровчими властивостями).

Особливо ефективним лікування водами вважається при захворюваннях нервової системи, опорно-рухового апарату, гінекологічних або шкірних хворобах (це далеко не повний список показань). Пити воду з місцевих джерел рекомендується при проблемах з нирками, порушення обміну речовин, захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

З 27 діючих міських купалень 13 мають лікувальний профіль. Найбільш підходящі для пиття джерела в купальнях Рудаш і Лукач. У купальні Рудаш, закладеної турками ще в 16 столітті, питною водою лікують не тільки нирки і травний тракт, але й хронічні захворювання дихальних органів. Крім питного бювету, закритого у вихідні, працюють лазні, радонові ванни, лікувальний басейн. Купальня Св. Лукача (також на Будайській стороні) отримала будівлю павільйону мінеральних вод, на базі якого розвивалося лікувальне відділення. З 8 басейнів 4 відносяться до лікувальних, є один ваговий. Джерела, що живлять Лукач, також забезпечують водою Королівську купальню і купальню Кіра (обидві мають історичну цінність).

Свої лікувальні програми пропонує і найбільша в Будапешті (а також в Європі) купальня Сечені (Пешт, міський парк). Плануючи лікування, варто враховувати, що це і самий людний купальний комплекс в місті. Щодня сюди привозять сотні туристів, у яких відвідування купальні включено в оглядову по місту або навіть в тур по країні. Лікувальна готель і купальня Геллерт можуть бути переповнені тільки в розпал туристичного сезону. Цей комплекс заслужено називають найкрасивішим в місті.

Вартість лікування залежить від рівня курортного комплексу. Купальні при чотиризіркових готелях продають свої пакети дорожче. Відповідно, чим більше процедур (від 20-30) - тим помітніше вигода, в порівнянні з прайсом за одну. В середньому 6 процедур коштують від 27 000 HUF, 20 - від 81 000 HUF, 30 - від 99 000 HUF. Мінімальний курс лікування становить 10 днів, але центри йдуть назустріч і готові обслуговувати стільки днів, на скільки вистачає грошей.

До речі, водолікування має ряд протипоказань, причому досить поширених, частково пов'язаних з високою (від +25 до +77 ° С) температурою джерел: підвищений тиск і гіпертонія, гострий варикоз, серцево-судинна недостатність, епілепсія, пухлини, туберкульоз і збільшення щитовидної залози .

Угорщина Медицина лікування будапешт угорщина купальні
comments powered by Disqus