Migranty
Там, де живуть українці

Шопінг у Будапешті: що і де купувати

  • ср, 18 лип 2018
  • 705 переглядів

Якщо вам мало витрусити з валізи купу випадково куплених речей, в якій салямі буде чергуватися з магнітами і вишитими серветками, давайте подивимося, на що і де можна витратити гроші в Будапешті.

Що купувати

Традиційна їжа. Вина (від 300 HUF за пляшку) і місцеве пиво (від 90 HUF) радять брати не в дьюті-фрі: на міських ринках і в продуктових магазинах асортимент ширше, а ціни нижчі. Палінку (бренді на фруктах) бажано вибирати під відомим брендом, так як дешеві аналоги далекі від оригінального смаку. Гіркий лікер «Унікум» (настояний на 40 травах) випускається сімейною компанією Zwack; в продажу з'явилася навіть газована версія напою «Унікум Некст», розрахована, як випливає з назви, на молодіжну аудиторію.

Угорська салямі - не тільки знаменита на всю Європу, а й прекрасно підходить для транспортування. Тому в Будапешті купуємо салямі Pick, самий «розковбасний» бренд з міста Сегед. У столиці також виробляють салямі Herz, популярну на внутрішньому ринку, але менш відому за межами Угорщини. Паста з паприки в тюбиках (pirosarany) - ще один місцевий продукт, який складно купити десь ще. Звідси також везуть шафран, марципани та інші солодощі. Наприклад, багатошаровий бісквітний торт Добош (Dobos torta) з шоколадним кремом і карамеллю ви не купите ніде більше.

Якщо з їжею закінчили, то як щодо фольклорних мотивів? Як і в інших країнах колишньої Австро-Угорської імперії, в угорців зберігся яскравий національний одяг з вишивкою. Ще у великих кількостях туристи скуповують вишиті скатертини, фіранки, постільну білизну. Справжній угорський фарфор знайти набагато складніше. У країні кілька сотень років його випускали на двох найбільших заводах, Жолнаї і Херенда. До сих пір такий посуд - предмет розкоші, а через економічний спад виробничі потужності довелося істотно знизити. У будь-якому випадку, потрібно пам'ятати, що на сувенірних моллах в центрі міста або в крамничках в районі замку, досить багато одноденних виробів родом з Китаю.

Де купувати

Тепер докладніше про торгові точки: деякі з них настільки величні, що можуть бути рекомендовані до огляду як архітектурна пам'ятка. В першу чергу, це критий Центральний ринок в будинку кінця 19-го століття. Сюди їдуть за місцевими продуктами, алкоголем, одягом made in Hungry і сувенірами. Ринок Lehel, розташований на однойменній вулиці, вважається ринком «для місцевих», торгує в основному продовольчими товарами. Саме на Lehel привозять овочі, фрукти і свої домашні продукти селянські господарства.

У Будапешті досить багато торгових центрів, де зосереджені мережеві масові марки одягу. Так, в пішохідній доступності від Центрального ринку це West End. Найбільший на даний момент ТЦ в Будапешті Arena Plaza (більше 200 магазинів) розташований в декількох кілометрах від історичного центру. Бутіки Armani, Zegna, Gucci, Louis Vuitton, Burberry, Dior, Versace, Lanvin знаходяться на проспекті Андраші в центрі міста. Багатьох туристів дивує й інша прикмета Будапешта, велика кількість секонд-хендів тут же, в міському центрі. Будапешт іноді називають європейською столицею «секонду». Деякі магазини в цьому сегменті претендують на елітарність і вінтажний шик (як мережу Szputnyk, що має кілька точок по місту).

Зазвичай магазини міста не працюють в неділю і рано закриваються в суботу. Однак супермаркети, так і приватні крамниці, часто не дотримуються цього правила. Ринки закриті по неділях, а в суботу вже о 13:00 стрімко порожніють. Торгові центри в суботу стабільно відкриті до 19:00 - 21:00. Цілодобово відкриті деякі магазини мережі «Теско».

Угорщина Шопінг шопінг будапешт угорщина
comments powered by Disqus