Migranty
Там, де живуть українці

Мадярська кухня: що скуштувати в Будапешті?

  • ср, 18 лип 2018
  • 352 перегляди

Хороше вино, терпкий сир, велика кількість м'ясних і овочевих страв, щедро приправлених спеціями і паприкою - угорська (вона ж мадярська) кухня вважається гримучою сумішшю європейських традицій і східних мотивів. Певне розчарування може чекати вегетаріанців, для яких вибір, навпаки, виявиться не такий великий.

Головне, що не можна пропустити, опинившись в столиці Угорщини, це гуляш. Йдеться про густий, калорійний і гострий суп - м'яса в ньому настільки багато, що овочі служать лише легким гарніром... «Правильний» гуляш їмо в ресторані або закусочної - від 700 HUF за порцію в мисці до 3500 HUF і дорожче, за суп, поданий в хлібі. Крім класичної версії страви, в Будапешті можна спробувати ще густіший варіант, «перкельт», або гуляш з грибами і зеленим горошком - «токань».

М'ясні страви - основа всієї мадярської кухні, їх щедро заправляють сметаною і паприкою, галушками і гірчичним соусом. Мало хто знає, але в Угорщині навіть виведена особлива порода свиней. Крім специфічної зовнішності (довгої щетини), ці свинки відрізняються від інших побратимів ще більш жирним м'ясом. Тому місцеві ковбаси, включаючи Дебреценського сосиски і угорську салямі, відомі далеко за межами країни. В супермаркетах палиця недорогий ковбаси коштує від 600 HUF сирокопчені м'ясо - від 2000 HUF.

В угорській кухні є одна важлива особливість: риба фігурує в ній епізодично, а морепродуктів - ніяких. Справа в тому, що країна позбавлена ​​виходу до моря, рибу ловлять у внутрішніх річках або озерах (судак з Балатону тут називають «фогаш»). Одна з популярних різдвяних страв - місцевий рибний суп, родом з міста Сегед, що на річці Тиса. Його запросто приготують в ресторанах з традиційною кухнею, а ось креветки або мідії для вас швидше за все спочатку розморозять і тільки потім подадуть.

Угорські вина для приїжджих починаються з самого прославленого, токайського. Вина цього регіону не можна сплутати з іншими завдяки великому напису Tokaji на етикетці. Розрізняють три основні сорти. Популярний Асу (Aszu) через особливості приготування викликає найбільше плутанини. На кожній пляшці цього вина вказано кількість путтонів (puttonyos): 3, 4, 5, 6. Мова йде не про роки витримки, а про те, скільки бочок для ягід застосовувалося при створенні вина: чим їх більше, тим солодший кінцевий продукт і дорожча пляшка вина.

З 9 по 13 вересня в Будапешті проводиться щорічний винний фестиваль (Budapest International Wine Festival): на площі перед замком Буда та інших майданчиках по всьому місту. Щоб голова не закрутилася, понад 170 сортів місцевих вин все-таки слід закушувати - запропонованими тут же національними стравами.

Якщо ви приїхали в Будапешт не під час фестивалю, а інтерес до угорського виноробства не обмежується найширшим асортиментом супермаркетів, ласкаво просимо в дегустаційні зали. Можна не ходити далеко, а прямо в старому місті заглянути в «Пивницю Фауста» (Faust Wine Cellar). Дегустація в супроводі англомовним сомельє йде близько двох годин у форматі 5 сетів +1 і коштує 5800 HUF.

Дегустаційні зали цікаві тим, що сюди привозять в тому числі вина з маленьких господарств, створені за оригінальними або старовинними рецептами. У роздрібний продаж такі вина не надходять.

Після перших-других страв і винних дегустацій вже не до солодкого. Тому починати свій день в Будапешті ми настійно рекомендуємо в кафе-кондитерських. Чи будуть це листкові млинці, шоколадні тістечка або торти (знаменитий мигдально-шоколадний «Естерхазі» теж родом звідси), ви ще раз переконаєтеся, що в Угорщині не прийнято рахувати калорії.

Угорщина Туризм кухня будапешт угорщина
comments powered by Disqus