Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт Копенгагена

  • пт, 20 лип 2018
  • 803 перегляди

З якихось причин данська столиця так і не обзавелася популярними в Європі трамваями, зате з іншими видами громадського транспорту тут повний порядок. Він представлений метро, ​​автобусами, водними автобусами і залізничною мережею S-tog. Вартість проїзду залежить від зон і відстані. У місті працює система єдиних квитків: талон, куплений в метро, ​​дійсний в автобусі або електричці. Можна придбати добовий абонемент на всі види транспорту City Pass - для дорослого він обійдеться в 80 DKK. Якщо ви не плануєте активно користуватися громадським транспортом, то розумно купувати разові квитки. Вартість проїзду в межах однієї-двох зон - 24 DKK. Розплачуватися в транспорті можна банківською картою або монетами - купюри водії не беруть. Для безбілетників передбачений колосальний за українськими мірками штраф - 750 DKK (понад 100 євро).

Автобуси

Центральний автовокзал міста знаходиться на Ратушній площі. Автобусні зупинки позначені жовтими знаками, тому знайти їх не складе труднощів. Автобуси, в більшості своїй належать транспортній компанії Movia, відрізняються за кольором і графіком роботи. Денні автобуси, що курсують з 5:00 до 1:00, жовтого кольору. Серед них є машини з червоною позначкою, возять пасажирів по центру і околицях (A-bus), і з блакитною відміткою, які вирушають в передмістя (S-bus). Нічні автобуси починають роботу о 1:00 і ходять до 5:00. Їх можна розпізнати по сірій забарвленості і букві N в назві маршруту.

Річкові трамвайчики

«Водні автобуси» перевозять пасажирів по основній міській гавані. Пересадка з метро або автобуса на такий паром безкоштовна. Трамвайчики можна використовувати в якості альтернативи дорогим екскурсіях по затоці: наприклад, покататися від Нової гавані до причалу Nordre Toldbod, поруч з яким стоїть статуя Русалочки.

Метро

Копенгагенська підземка - одна з наймолодших у світі, вона відкрилася в 2002 році і вже через 6 років була визнана кращою в Європі. Це перший і єдиний метрополітен в країні. Він працює цілодобово, а поїздами керує автопілот. Мережа з двох гілок з'єднує райони-комуни Копенгагена, Тёрнбю і Фредеріксенбург. Інтервали руху поїздів вдень складають в середньому 5 хвилин, вночі - 15-20.

Приміські поїзди S-tog

Користуються великою популярністю у місцевих жителів і замінюють трамваї. Потяги проходять через Центральний ж/д вокзал і обслуговують центр міста та околиці. Час роботи - з 5:00 до 0:30. По п'ятницях і суботах S-tog також ходять раз на годину в нічний час.

Таксі

Таксі в Копенгагені вважається найдорожчим в Європі. Тарифікація йде по лічильнику. 1 км пробігу коштує 22 DKK. Якщо замовляти автомобіль по телефону, посадка обійдеться в 37 DKK, а якщо ловити на вулиці - 24 DKK. Вільні автомобілі можна визначити по знаку Taxi на даху, що світиться. У всіх машинах таксопарків можна оплатити проїзд банківською картою.

Велосипед напрокат

Найпопулярніший вид транспорту в Копенгагені - велосипед. У місті працюють понад 10 велопрокатів, найбільшою популярністю користується цілодобовий Copenhagen City Bike. Це візитна картка міста: в 1997 році саме це бюро сконструювало велосипед, який міська влада подарувала Біллу Клінтону в честь його візиту. Якщо ви в місті на кілька днів і рідко плануєте роз'їжджати на двох колесах, економніше вибрати варіант «по передоплаті». Вартість години прокату - 25 DKK. Можна купити абонемент на місяць за 70 DKK. Повернення велосипеда - на будь-якій станції прокату.

Для велосипедистів в Данії діють правила: не можна їздити «без рук», удвох на одному велосипеді, розмовляти по мобільному, перетинати пішохідні дороги. Порушникам загрожує штраф від 700 до 1000 DKK.

Данія Транспорт данія громадський транспорт велопрокат Копенгаген
DISQUS Plugin is temporary unavailable