Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт Дубліна

  • ср, 01 сер 2018
  • 274 перегляди

Жителі і гості Дубліна пересуваються переважно на автобусах, трамваях і електричках, лише в особливих випадках вдаючись до послуг таксі через їх дорожнечу.

Чепурні двоповерхові автобуси Dublin Bus обслуговують всі маршрути і працюють переважно з 6:00 до 23:30. Квитки (проїзний на цілий день або тиждень) можна купити у водія, якщо заздалегідь, то зі знижкою. Симпатичні дублінські трамваї Luas спритно курсують від околиць до центру міста і назад по двох гілках (ж/д вокзал - передмістя і Сант-Стівенс-Грін - Черрівуд). Квитки шукайте в автоматі на зупинці.

Швидкісне ж/д сполучення в Дубліні (DART) здійснюється між 25 міськими станціями. Цей вид транспорту охоплює більшу частину столиці і передмість. Потяги ходять кожні 15-20 хвилин з 6:00 до 23:45, розклад можна уточнити на оф. сайті залізниць Ірландії. Квитки продаються в автоматах на станціях.

Leap Card

Тим, хто планує активно переміщатися по Дубліну на громадському транспорті, варто обзавестися пластиковою карткою Leap Card. Це своєрідний електронний проїзний, з яким не потрібно купувати квиток на кожен вид транспорту окремо - їм можна розрахуватися за проїзд в автобусах, трамваях і поїздах (електричках) Дубліна - досить прикласти до зчитувального пристрою. Розраховуючись таким способом, турист економить на квитках від 20 до 40%. Останнє можливо, якщо використовувати карту для оплати двох поїздок на різних видах транспорту (наприклад, трамвай-автобус) протягом 90 хвилин (послуга Leap 90). А з послугою Capping можна і зовсім насолоджуватися безкоштовним проїздом до кінця дня або тижня.

На Leap Card можна завантажити квитки на 10 поїздок, тиждень, місяць або рік, вибрати зону. Дізнатися детальну інформацію та купити карту онлайн можна на оф. сайті. У Дубліні вона продається в 650 торгових точках. Вартість - від 10 EUR, 5 EUR будуть зараховані на рахунок. Поповнити його можна в автоматах на ж/д станціях або в магазинах.

Таксі та прокат велосипедів

Туристів в Дубліні привчають ходити пішки і користуватися громадським транспортом, задираючи ціни на таксі. Гроші тут беруть і за посадку, і за кожного додаткового пасажира, а у вечірній час, вихідні та свята збільшують тариф ще на 10-20%. Не дуже далека поїздка обійдеться в 17 EUR.

У місті можна сміливо користуватися послугами велопрокатних контор - їх тут безліч, як і велосипедів, і виділених доріжок зі спеціальними парковками.

Ірландія Транспорт ірландія таксі громадський транспорт велопрокат дублін
comments powered by Disqus