Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт Рейк'явіка

  • чт, 02 сер 2018
  • 517 переглядів

У Рейк'явіку не вийде покататися на метро, ​​та й трамваї тут не ходять. Зате є велика міська мережа автобусів (дорого), можна взяти таксі (ще дорожче!). А на острів Відей вас покатають на поромі.

Автобуси

Найпопулярніший в Рейк'явіку вид транспорту - автобус. Мережа автодоріг розвинена дуже добре, є і внутрішні міські, і міжміські рейси. Автобуси ходять часто, вони чисті і майже завжди напівпорожні, до того ж вони пофарбовані в яскраво-жовтий колір і їх легко помітити.

Квитки продаються пачками по 9 штук. Можна купити абонемент на один або три дні. Це вигідно, якщо інтенсивно оглядати Рейк'явік і багато їздити на автобусах. Квитки можна купити і у водія, але здачі у нього швидше за все не виявиться, так що краще мати при собі дрібні гроші (одна поїздка обійдеться в 440 ISK, для дітей від 6 до 18 років - 210 ISK; також є проїзні, за якими можна їздити на автобусах весь день за 1 560 ISK або на 3 дня за 3650 ISK). Якщо має бути поїздка з пересадкою - краще взяти у водія талон «скіптіміді», який буде діяти як проїзний протягом 75 хвилин.

Однак якщо ви плануєте походити по місцевим музеям, то більш вигідний варіант - карта Reykjavik Welcome Card. Карта на день коштує 3700 ISK і дає право необмеженого проїзду на міських автобусах, поромі на острів Відей, а також безкоштовний вхід або знижки в музеях, басейнах та інших пам'ятках Рейк'явіка. 

Автобуси по Рейк'явіку ходять не дуже часто, але на сайті straeto.is є зручний планувальник маршруту. Він підкаже, де найближчий транспорт і як краще зробити пересадку, якщо їхати далеко. Для цих же цілей можна використовувати і додаток Stræto.

Пароми

Пароплави і моторні судна здійснюють регулярні перевезення між прибережними містами і селищами, а також між узбережжям і південними островами. Від центрального порту Рейк'явіка Skarfabakki за 10-15 хвилин можна дістатися до острова Відей - популярного місця відпочинку городян і центру тяжіння туристів. Тут знаходиться перший в країні кам'яний будинок і Вежа світу - незвичайна споруда, побудована Йоко Оно в честь Джона Леннона. Розклад поромів на острів підпорядковане порами року: з 15 травня по 30 вересня вони відходять щогодини з 10:15 до 17:15, взимку ж парою ходить тільки по вихідним і робить 3 рейси на день. Одна поїздка витягне з гаманця 1500 ISK. Власникам Reykjavik Welcome Card - безкоштовно.

Квитки на морський транспорт продаються в портах і спеціалізованих туристичних бюро. В останніх можна замовити морські екскурсії - наприклад, китові фото-сафарі.

Туристичні автобуси

Подивитися визначні пам'ятки центру ісландської столиці можна на автобусах City Sightseeing bus, які ходять кожні півгодини. Яскраво-червоні даблдккери можна зустріти в туристичний сезон з травня по серпень. Квиток на добу обійдеться в 400 ISK.

Таксі та велосипеди

З огляду на клімат Ісландії, таксі - найкомфортніший вид транспорту, він же і найдорожчий, працює цілодобово і за лічильником. Середня поїздка - не менш як 2000 ISK, вночі і в свята - дорожче. Оплатити таксі можна готівкою або карткою, замовити - по телефону, взяти на місці - на будь-якій зі стоянок таксі Рейк'явіка або зупинити, голосуючи рукою. Сідати прийнято на заднє сидіння.

По місту і околицям зручно пересуватися на велосипедах - потрібно тільки враховувати, що багато гравійних доріг, і часом буває сильний вітер. У Рейк'явіку є велодоріжки і велопрокат; можна взяти дорослі і дитячі, міські та гірські велосипеди. Деякі фірми пропонують велосипедні екскурсії з гідом.

Ісландія Транспорт транспорт таксі громадський транспорт велопрокат ісландія Рейк'явік
DISQUS Plugin is temporary unavailable