Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт в Торонто

  • пт, 03 сер 2018
  • 1361 перегляд

У Торонто є метро, ​​трамвайні лінії і автобусні маршрути. Велика частина громадського транспорту знаходиться під управлінням компанії TTC - Toronto Transit Commission. Приміські поїзди і автобуси обслуговує транспортна компанія GO-transit. Пасажироперевезеннями в Торонто також займаються більш дрібні оператори.

Автобуси в Торонто зупиняються на вимогу пасажирів і курсують за розкладом: в будні - з 5:00 до 1:30, у вихідні - за скороченим графіком. Якщо автобус ходить частіше, ніж раз в 10 хвилин, то замість розкладу пишуть FS (Frequent Service). Автобусні зупинки в Торонто розташовані приблизно через кожні 200 метрів. Розклад є на кожній зупинці. Вхід в автобус здійснюється через передні двері. Оплату проїзду приймає водій, який також видає пасажирам транзитний квиток для подальшої пересадки. Повідомити водієві про потрібної вам зупинці слід, смикнувши за шнур, розташований уздовж салону над вікнами. Двері відкриваються після того, як пасажир спускається на нижню сходинку на виході з салону.

Нічні автобусні маршрути (Blue Night Network) працюють з 1:30 до 5:00. Вони курсують з інтервалом в 30 хвилин і менше. Зупинки, які обслуговуються нічними автобусами, позначені блакитними світловідбиваючими смужками.

Трамвай (streetcar) в Торонто курсує по центру міста, а також охоплює не особливо віддалені східні і західні райони. Деякі трамвайні лінії прокладені паралельно гілкам метро Bloor and Danforth. Трамваї ходять по буднях з 5:00 до 1:30 ночі, у вихідні - скороченим графіком. У темну пору трамваї починають курсувати нічними маршрутами. Трамваї укомплектовані світловими інформаційними табло з номером маршруту і пунктом призначення. Розклад руху є на всіх важливих перехрестях по ходу руху. Якщо трамвай ходить частіше, ніж раз в 10 хвилин, то замість розкладу пишуть FS (Frequent Service). На деяких лініях кінцеві підземні маршрути інтегровані зі станціями метро, ​​що дозволяє пасажирам трамвая пересідати на метро безкоштовно по транзитному квитку.

Входять в трамвай через передні двері, проїзд оплачується у водія, який також видає і трансферний (транзитний) квиток для пересадки на інший вид транспорту. Повідомити водієві про потрібну вам зупинку слід, смикнувши за шнур, розташований уздовж салону над вікнами.

Є також нічні трамвайні маршрути (Blue Night Network), що працюють з 1:30 до 5:00. Зупинки, які обслуговуються нічними трамваями, позначені блакитними світловідбиваючими смужками.

Метрополітен Торонто складається з чотирьох ліній. Лінії метро пов'язують центр міста з околицями (North York та Scarborough). Лінія Bloor-Danforth простяглася під вулицею Bloor Street, перетинаючи місто з заходу на схід. Лінія Yonge-University-Spadina має форму літери «U», поєднуючи залізничний вокзал Union Station і передмістя North York. Третя лінія проходить на околиці міста під вулицею Sheppard Street. Четверта лінія підземки - лінія легкого метро, ​​що є продовженням лінії основного метро Bloor-Danforth.

Метро працює по буднях і суботах з 6:00 до 1:30, по неділях - з 9:00 до 1:30. У робочі дні і по суботах поїзди курсують з інтервалом в декілька хвилин, по неділях - не так часто.

Приміські електрички компанії GO Transit пов'язують Торонто (вокзал Union Station) з прилеглими передмістями і основними містами-сателітами (включаючи Hamilton, Georgetown і Barrie). Мережа состоітіз 7 ліній: Lakeshore West, Milton, Georgetown, Bradford, Richmond Hill, Stouffville і Lakeshore East. У години-пік поїзда роблять зупинки на всіх станціях. У будні дні в проміжках між годинами-пік поїзди ходять тільки по лінії Lakeshore між Oshawa на сході і Burlington на заході, і по лінії Georgetown між Union Station на сході і Bramalea на заході. У вихідні потяги рухаються тільки між Pickering на сході і Oakville на заході.

Приміські автобуси. Північні передмістя (вся адміністративна область York region) обслуговує York Region Transit (YRT). Ця ж компанія, крім місцевих маршрутів, забезпечує функціонування декількох ліній експрес-автобусів системи Viva, які пов'язують практично всі північні передмістя зі станціями метро.

Західні передмістя Торонто Міссісаугу (Mississauga) і Брамптон (Brampton) обслуговують автобуси інших компаній: Mississauga Transit, і Brampton Transit. Перевезення з Торонто в Оквіль (Oakville) і назад виробляє компанія Oakville Transit. Східні передмістя мають свою транспортну систему - Durham Region Transit.

Крім того, в передмістях Торонто компанія GO Transit обслуговує 100 км автобусних маршрутів, пов'язаних з усіма муніципальними транспортними системами Великого Торонто і Гамільтона, включаючи TTC.

Більшість приміських автобусів з міста відправляються з автовокзалу Торонто.

Квитки

У громадському транспорті Торонто немає поділу на зони і відстані. На всю поїздку в межах системи TTC діє єдиний квиток. Пересідаючи, наприклад, з автобуса в метро, ​​слід взяти у водія автобуса transfer - паперовий талон, в якому вказано час вашої посадки і зупинка, від якої ви почали рух. Щоб пересісти з лінії метро на автобус, transfer потрібно взяти на виході з метро.

Оплата проїзду в транспорті компанії TTC може проводитися талонами (tickets), жетонами (tokens), денним абонементом (day pass), абонементом на місяць (серпень pass) або готівкою (cash).

Якщо ви оплачуєте свою поїздку готівкою, потрібно приготувати точну суму, яка потребує здачі. Зручніше купувати квитки або жетони, їх продають на будь-якій станції метро або в магазині, маркірованому написом Ticket Agent. Туристам, що передбачає затриматися в Торонто, буде вигідніше користуватися проїзними квитками.

Проїзні на місяць - іменні, з фотографією, їх можна оформити в точках Ticket Agent і на вході на станції метро.

Діти до 12 років мають право на безкоштовний проїзд. Ряд категорій пасажирів (студенти і пенсіонери і т.д.) Також мають право на знижки, при наданні відповідних документів. Крім того, існує різного роду спеціальні тарифи, що діють у вихідні дні (наприклад, сімейний пропуск на сім'ю на весь день), знижки на проїзні квитки на місяць, і т.д.

У громадському транспорті системи GO слід придбати талон - на 1 проїзд, 2 проїзду або 10 проїздів. Можна також купити проїзний на 1 день, на 1 місяць або подвійний абонемент (Twin Pass) для проїзду на транспорті обох систем - GO і TTC.

На приміські маршрути, які обслуговуються самостійними транспортними компаніями, дія міських квитків не поширюється. Однак існує також система єдиних проїзних, яка дозволяє необмежено користуватися транспортними системами TTC, YRC (північні передмістя) і транспортними системами Mississauga і Brampton.

У Торонто безліч машин таксі. Всі авто - ліцензовані, обладнані лічильниками. Оплата проїзду в них залежить від відстані і часу в дорозі, але, в цілому, складається таким чином: посадка в авто (близько 3 CAD) + кожен наступний кілометр шляху (близько 1 CAD) + кожна хвилина очікування (0,5 CAD). Провезення багажу безкоштовний. Ціна поїздки від аеропорту Пірсона - від 30 до 60 CAD, в залежності від місця призначення.

Канада Транспорт канада квитки онтаріо торонто таксі проїзд громадський транспорт
DISQUS Plugin is temporary unavailable