Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт в Монреалі

  • пн, 06 сер 2018
  • 1182 перегляди

Громадський транспорт в Монреалі представлений автобусами і метро. Міський транспорт управляється транспортною компанією «Монреальський Транспортне Суспільство» (STM).

Автобуси

У Монреалі існує досить розгалужена мережа автобусних маршрутів. Права смуга на дорогах міста виділена для громадського транспорту і вона завжди вільна, тому автобуси курсують строго за розкладом. Є і нічні автобуси. За допомогою цього виду транспорту зручно знайомитися з містом, оглядати визначні пам'ятки Канади.

Вхід в автобус здійснюється в порядку черги через передні двері, тут же відбувається оплата проїзду. Автобус зупиняється тільки на вимогу, або в разі, коли на зупинці стоять пасажири. Попередити водія про те, що вам потрібно вийти на наступній зупинці, можна за допомогою кнопок в салоні. Назви зупинок водії не оголошують. Щоб вийти з автобуса на зупинці, необхідно натиснути на спеціальний поручень на дверях, оскільки двері автоматично не відкриваються.

Розклад автобусів, їх маршрути, схеми і карти руху по місту слід уточнювати на сайті компанії STM. Там же можна завантажити додаток для iPhone і Android, який допоможе спланувати поїздку.

Метро Монреаля

Метрополітен Монреаля - друге за величиною і завантаженості метро в Канаді (після підземки Торонто). У Монреальському метро працюють 4 лінії, кожна з яких ідентифікована кольором і номером (1,2,4,5).

Схема метро в Монреалі досить зрозуміла, багато станцій з'єднані підземними переходами, різні маршрутні гілки відправляються з одного рівня, для пересадки досить просто перейти на протилежну сторону платформи.

Квитки

Оплата в автобусах і метро, ​​що знаходяться під керівництвом єдиної транспортної компанії STM, проводиться за допомогою єдиних квитків. Є кілька способів оплати проїзду: паперові (одноразові) квитки на одну або дві поїздки, пластикова карта OPUS, готівкові (тільки монети і тільки в автобусах).

Одноразова оплата проїзду зазвичай здійснюється за готівку. Квиток купується у водія автобуса, або при вході в метро. Пасажири мають можливість здійснювати до трьох транзитних пересадок, які суміщають автобус і метро, ​​в разі, якщо маршрути перетинаються на одній станції, або станція відправлення є одночасною і кінцевою станцією вашого шляху. Так, відправившись в дорогу на автобусі, ви міняєте свій одноразовий квиток у водія на квиток в метро. Використавши його при проходженні турнікета, на виході з метро ви знову міняєте його на автобусний квиток.

Карта OPUS має базову вартість від 6 CAD. Поповнивши її, ви можете використовувати карту як проїзний на день, на тиждень, на вечір, на вихідний, на місяць, на 10 поїздок (при цьому пересадка між автобусними лініями і лініями метро буде вважатися однією поїздкою), на необмежену кількість поїздок у вечірній час (від 18.00 до 5.00), а також проїзні на 1 день, 3 дні, тиждень, місяць, 4 місяці. Карту OPUS можна придбати в касі будь-якої станції метро (там же можна поповнити її баланс) або в апараті.

Карти OPUS для дітей, учнів і пенсіонерів - іменні, з фотографією. Вони дозволяють отримати до 50% знижки на проїзд. Для реєстрації пільгової карти OPUS необхідні підтвердження віку, заява на проїзний з фотографією. Купити пільгову карту OPUS можна в пунктах продажів мережі STM на будь-якій станції метро.

Таксі

У Монреалі безліч машин таксі. Всі авто - ліцензовані, обладнані лічильниками. Оплата проїзду в них залежить від відстані і часу в дорозі, але, в цілому, складається таким чином: посадка в авто (близько 3,45 CAD) + кожен наступний кілометр шляху (близько 1 CAD) + кожна хвилина очікування (0,37 CAD ). Провезення багажу безкоштовней.

Ціна середньої поїздки в межах міста обійдеться в 10-20 CAD, від аеропорту Trudeau до центру - близько 25-35 CAD, від аеропорту Mirabel - 60-80 CAD.

Канада Транспорт канада таксі громадський транспорт квебек Монреаль
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.