Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт в Монреалі

  • пн, 06 сер 2018
  • 642 перегляди

Громадський транспорт в Монреалі представлений автобусами і метро. Міський транспорт управляється транспортною компанією «Монреальський Транспортне Суспільство» (STM).

Автобуси

У Монреалі існує досить розгалужена мережа автобусних маршрутів. Права смуга на дорогах міста виділена для громадського транспорту і вона завжди вільна, тому автобуси курсують строго за розкладом. Є і нічні автобуси. За допомогою цього виду транспорту зручно знайомитися з містом, оглядати визначні пам'ятки Канади.

Вхід в автобус здійснюється в порядку черги через передні двері, тут же відбувається оплата проїзду. Автобус зупиняється тільки на вимогу, або в разі, коли на зупинці стоять пасажири. Попередити водія про те, що вам потрібно вийти на наступній зупинці, можна за допомогою кнопок в салоні. Назви зупинок водії не оголошують. Щоб вийти з автобуса на зупинці, необхідно натиснути на спеціальний поручень на дверях, оскільки двері автоматично не відкриваються.

Розклад автобусів, їх маршрути, схеми і карти руху по місту слід уточнювати на сайті компанії STM. Там же можна завантажити додаток для iPhone і Android, який допоможе спланувати поїздку.

Метро Монреаля

Метрополітен Монреаля - друге за величиною і завантаженості метро в Канаді (після підземки Торонто). У Монреальському метро працюють 4 лінії, кожна з яких ідентифікована кольором і номером (1,2,4,5).

Схема метро в Монреалі досить зрозуміла, багато станцій з'єднані підземними переходами, різні маршрутні гілки відправляються з одного рівня, для пересадки досить просто перейти на протилежну сторону платформи.

Квитки

Оплата в автобусах і метро, ​​що знаходяться під керівництвом єдиної транспортної компанії STM, проводиться за допомогою єдиних квитків. Є кілька способів оплати проїзду: паперові (одноразові) квитки на одну або дві поїздки, пластикова карта OPUS, готівкові (тільки монети і тільки в автобусах).

Одноразова оплата проїзду зазвичай здійснюється за готівку. Квиток купується у водія автобуса, або при вході в метро. Пасажири мають можливість здійснювати до трьох транзитних пересадок, які суміщають автобус і метро, ​​в разі, якщо маршрути перетинаються на одній станції, або станція відправлення є одночасною і кінцевою станцією вашого шляху. Так, відправившись в дорогу на автобусі, ви міняєте свій одноразовий квиток у водія на квиток в метро. Використавши його при проходженні турнікета, на виході з метро ви знову міняєте його на автобусний квиток.

Карта OPUS має базову вартість від 6 CAD. Поповнивши її, ви можете використовувати карту як проїзний на день, на тиждень, на вечір, на вихідний, на місяць, на 10 поїздок (при цьому пересадка між автобусними лініями і лініями метро буде вважатися однією поїздкою), на необмежену кількість поїздок у вечірній час (від 18.00 до 5.00), а також проїзні на 1 день, 3 дні, тиждень, місяць, 4 місяці. Карту OPUS можна придбати в касі будь-якої станції метро (там же можна поповнити її баланс) або в апараті.

Карти OPUS для дітей, учнів і пенсіонерів - іменні, з фотографією. Вони дозволяють отримати до 50% знижки на проїзд. Для реєстрації пільгової карти OPUS необхідні підтвердження віку, заява на проїзний з фотографією. Купити пільгову карту OPUS можна в пунктах продажів мережі STM на будь-якій станції метро.

Таксі

У Монреалі безліч машин таксі. Всі авто - ліцензовані, обладнані лічильниками. Оплата проїзду в них залежить від відстані і часу в дорозі, але, в цілому, складається таким чином: посадка в авто (близько 3,45 CAD) + кожен наступний кілометр шляху (близько 1 CAD) + кожна хвилина очікування (0,37 CAD ). Провезення багажу безкоштовней.

Ціна середньої поїздки в межах міста обійдеться в 10-20 CAD, від аеропорту Trudeau до центру - близько 25-35 CAD, від аеропорту Mirabel - 60-80 CAD.

Канада Транспорт канада таксі громадський транспорт квебек Монреаль
DISQUS Plugin is temporary unavailable