Migranty
Там, де живуть українці

Оренда авто в Айя-Напі

  • пн, 06 сер 2018
  • 306 переглядів

Айя-Напа - один з найпопулярніших курортів на Кіпрі. Це ідеальне місце для галасливого і веселого молодіжного відпочинку - часто Айя-Напу називають навіть «другою Ібіцею». Кращий варіант пересування по місту і його околицях - це автомобіль. Тільки так ви зможете оглянути всі визначні пам'ятки курорту, побувати на різних пляжах і в найцікавіших місцях, а до вечора встигнути на одну з гучних дискотек або розважальний захід.

Перша і найголовніша пам'ятка Айя-напи - чудові пляжі з білосніжним піском. Море на цьому курорті завжди спокійне, так як він розташований в закритій бухті. А місцева влада намагається максимально берегти первозданну чистоту тутешніх місць. Щоб об'їздити їх всі і вибрати найбільш підходящий для вас, варто взяти напрокат автомобіль в Айя-Напі. Зробити це нескладно - бюро з прокату є в центрі міста. Дістатися до Айя-Напи з аеропорту Ларнаки можна також на орендованому автомобілі, взяти напрокат який можна в офісах аеропорту.

Представництво на Кіпрі мають міжнародні компанії, такі як Avis, Herz, Sixt, Europcar, Budget. Що стосується місцевих організацій, туристи добре відгукуються про ціни і сервіс в Privilege Rent a Car.

Оренда легкового автомобіля економ класу буде коштувати від 32 EUR за добу, розкішний Mercedes обійдеться в 150-200 EUR.

Безкоштовних стоянок в місті достатньо, проте вільне місце знайти складно. Платні парковки на курорті недорогі - від 0,5 EUR за годину. У 2015 року влада Айя-Напи оголосили серпень місяць безкоштовного паркінгу біля пляжів. Рух в місті цілком організований, проте відпочиваючі нерідко скаржаться на затори.

ПДР та інші нюанси

Перш ніж брати машину напрокат, варто звернути увагу на правила дорожнього руху в Айя-Напі. Вони єдині для всіх курортів і міст Кіпру і мало чим відрізняються від традиційних європейських ПДР. Однак є одна істотна відмінність у русі автомобілів по дорогах.

Будьте уважні: рух на Кіпрі, в тому числі і в Айя-Напі, - лівосторонній.

Якщо вас не бентежить цей факт, і ви вільно почуваєте себе за кермом як з лівого, так і з правого боку, можете сміливо оформляти договір оренди. Для цього вам знадобляться наступні документи: водійське посвідчення (бажано - міжнародне, хоча багато прокатних контор візьмуть і національне), закордонний паспорт, кредитна карта. При цьому на картці прокатне бюро має право «заморозити» суму, рівну приблизно вартості прокату обраного вами автомобіля на тиждень.

Умови оренди

Зверніть увагу - в Айя-Напі діють обмеження у віці водія. Мінімальний вік при цьому становить 25 років, а максимальний - 70 років. Якщо вам менше 25 - не впадайте у відчай: багато прокатних компаній і фірм дозволяють взяти автомобіль в оренду, але при цьому ваш водійський стаж повинен бути не менше 2 років. До того ж, можливо, знадобиться доплата (як страховка) за «молодість» водія.

Штрафи та обмеження

У самому місті швидкість вашого автомобіля не повинна перевищувати 50 км/год, а за межами Айя-Напи можна розігнатися до 80 км/год. А ось на трасі максимальна швидкість може бути і 100 км/год. На Кіпрі діють особливі штрафи - краще ознайомитися з ними до того, як ви сядете за кермо. Одним з таких є штраф за куріння в машині, якщо в салоні з вами знаходиться дитина до 16 років. Всі штрафи за порушення, які будуть зафіксовані за вами в Айя-Напі, прийдуть на адресу прокатного бюро.

Кіпр Транспорт кіпр оренда авто Айя-Напа
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.