Migranty
Там, де живуть українці

Оренда авто в Айя-Напі

  • пн, 06 сер 2018
  • 218 переглядів

Айя-Напа - один з найпопулярніших курортів на Кіпрі. Це ідеальне місце для галасливого і веселого молодіжного відпочинку - часто Айя-Напу називають навіть «другою Ібіцею». Кращий варіант пересування по місту і його околицях - це автомобіль. Тільки так ви зможете оглянути всі визначні пам'ятки курорту, побувати на різних пляжах і в найцікавіших місцях, а до вечора встигнути на одну з гучних дискотек або розважальний захід.

Перша і найголовніша пам'ятка Айя-напи - чудові пляжі з білосніжним піском. Море на цьому курорті завжди спокійне, так як він розташований в закритій бухті. А місцева влада намагається максимально берегти первозданну чистоту тутешніх місць. Щоб об'їздити їх всі і вибрати найбільш підходящий для вас, варто взяти напрокат автомобіль в Айя-Напі. Зробити це нескладно - бюро з прокату є в центрі міста. Дістатися до Айя-Напи з аеропорту Ларнаки можна також на орендованому автомобілі, взяти напрокат який можна в офісах аеропорту.

Представництво на Кіпрі мають міжнародні компанії, такі як Avis, Herz, Sixt, Europcar, Budget. Що стосується місцевих організацій, туристи добре відгукуються про ціни і сервіс в Privilege Rent a Car.

Оренда легкового автомобіля економ класу буде коштувати від 32 EUR за добу, розкішний Mercedes обійдеться в 150-200 EUR.

Безкоштовних стоянок в місті достатньо, проте вільне місце знайти складно. Платні парковки на курорті недорогі - від 0,5 EUR за годину. У 2015 року влада Айя-Напи оголосили серпень місяць безкоштовного паркінгу біля пляжів. Рух в місті цілком організований, проте відпочиваючі нерідко скаржаться на затори.

ПДР та інші нюанси

Перш ніж брати машину напрокат, варто звернути увагу на правила дорожнього руху в Айя-Напі. Вони єдині для всіх курортів і міст Кіпру і мало чим відрізняються від традиційних європейських ПДР. Однак є одна істотна відмінність у русі автомобілів по дорогах.

Будьте уважні: рух на Кіпрі, в тому числі і в Айя-Напі, - лівосторонній.

Якщо вас не бентежить цей факт, і ви вільно почуваєте себе за кермом як з лівого, так і з правого боку, можете сміливо оформляти договір оренди. Для цього вам знадобляться наступні документи: водійське посвідчення (бажано - міжнародне, хоча багато прокатних контор візьмуть і національне), закордонний паспорт, кредитна карта. При цьому на картці прокатне бюро має право «заморозити» суму, рівну приблизно вартості прокату обраного вами автомобіля на тиждень.

Умови оренди

Зверніть увагу - в Айя-Напі діють обмеження у віці водія. Мінімальний вік при цьому становить 25 років, а максимальний - 70 років. Якщо вам менше 25 - не впадайте у відчай: багато прокатних компаній і фірм дозволяють взяти автомобіль в оренду, але при цьому ваш водійський стаж повинен бути не менше 2 років. До того ж, можливо, знадобиться доплата (як страховка) за «молодість» водія.

Штрафи та обмеження

У самому місті швидкість вашого автомобіля не повинна перевищувати 50 км/год, а за межами Айя-Напи можна розігнатися до 80 км/год. А ось на трасі максимальна швидкість може бути і 100 км/год. На Кіпрі діють особливі штрафи - краще ознайомитися з ними до того, як ви сядете за кермо. Одним з таких є штраф за куріння в машині, якщо в салоні з вами знаходиться дитина до 16 років. Всі штрафи за порушення, які будуть зафіксовані за вами в Айя-Напі, прийдуть на адресу прокатного бюро.

Кіпр Транспорт кіпр оренда авто Айя-Напа
DISQUS Plugin is temporary unavailable