Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт Гонконга

  • чт, 09 сер 2018
  • 247 переглядів

Асортимент тутешнього міського транспорту вражає. Крім стандартного набору: метро, ​​автобуси, трамваї і таксі, в Гонконзі є пара фунікулерів і місцева «зірка» - вуличний ескалатор.

Найзручніший, швидкий і дорогий вид транспорту - метро. Він же, мабуть, і найнудніший для туриста. Адже крім акуратних платформ і чистих вагонів ви тут нічого не побачите. Гонконгський метрополітен включає 10 ліній. Вартість проїзду - 2,5-25 HKD. 

Трамваї і автобуси в Гонконзі - двоповерхові. Проїзд в автобусі коштує в середньому 3-20 HKD. Гонконгському трамваю (тут його ласкаво називають «дзень») більше 100 років, весь цей час він зберігає за собою статус найдоступнішого міського транспорту. Вартість квитка - близько 2 HKD.

У Гонконзі 2 фунікулера: старовинний рейковий возить людей на Пік Вікторія, сучасна канатна дорога доставляє до статуї Будди. Поїздка на рейковому обійдеться в 37 HKD в одну сторону або в 52 HKD - в обидві. Проїхатися на «канатці» можна за 145 HKD.

800-метровий ескалатор Mid-Levels записаний до Книги Гіннесса як найдовший на планеті.

Гонконгський вуличний ескалатор слід від вулиці Des Voeux Road Central до гірської Conduit Road. Абсолютно безкоштовно він довозить пасажирів практично до середини Пік Вікторія. Спуститися вниз можна на маршрутках №№3 і 3А або пішки.

Міські таксі в Гонконзі червоного кольору, на Лантау - синього. Детальнішу інформацію про вартість можна знайти в салоні авто, а точна сума показана на лічильнику. Трансфер з аеропорту в готель обійдеться приблизно в 300-400 HKD. Вартість короткої поїздки по місту - 40-70 HKD. Завжди просіть у водія чек. Закон передбачає, що пасажири повинні бути пристебнуті.

Любителі велопрогулянок можуть орендувати в Гонконзі велосипед. Разом з ним зазвичай видають карту місцевості і список пам'яток. Найпопулярніше прогулянкове напрямок: район Sha Tin - парк Тai Po Waterfront. Велодоріжка довжиною 11 км проходить уздовж річки Shing Mun. Взяти велосипед можна на станції метро Tai Wai, на самій велодоріжці або в парку Тai Po Waterfront. Денний прокат буде коштувати 70-80 HKD, якщо ввечері ви повернете транспорт туди, де взяли, або від 100 HKD - якщо залишите його в пункті призначення.

Популярно також паромне сполучення між островами. Star Ferry - цікавий спосіб пересування по бухті Вікторія. Найбільший причал розташований в Центральному районі Гонконгу. Звідти раз в 20-30 хвилин відходять пороми на Лантау і острів Елої. Проїзний на 4 дні коштує близько 27,5 HKD, разова поїздка - від 2 HKD.

Ціни на сторінці вказані на липень 2018 року

Гонконг Транспорт китай гонконг громадський транспорт
DISQUS Plugin is temporary unavailable