Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт Гуанчжоу, Китай

  • пн, 13 сер 2018
  • 272 перегляди

Жителі Гуанчжоу пересуваються по місту на метро і автобусах.

Метрополітен з'явився тут в 1999 році, зараз працюють 8 ліній. На ньому можна доїхати до ж/д вокзалу, аеропорту, автостанції, центру Гуанчжоу і округу Фошань, який знаходиться в передмісті. Зупинки оголошуються англійською та 2 місцевими діалектами: мандаринським і кантонським. Вартість проїзду залежить від відстані: від 2 CNY (максимум 3 зупинок) до 15 CNY.

Метрополітен Гуанчжоу працює з 7:00 до 23:00, поїзди ходять кожні 3 хвилини до 21:00 і кожні 7 хвилин - після.

Мережа автобусів покриває все місто. Правда, через сильний трафіку поїздка може затягнутися. Зупинки, як правило, розділені на «відділи», кожен відповідає певному номеру автобуса. На відміну від метро, ​​в наземному транспорті зупинки рідко оголошуються англійською. Денні автобуси ходять з 6:00 до 23:00, нічні - до 3:00. Вартість проїзду - від 1 CNY, вночі - від 4 CNY.

Таксі - популярний вид транспорту як серед іноземців, так і серед місцевих жителів. Машину можна зловити на вулиці, знайти на стоянці або викликати по телефону. Майте на увазі, що більшість водіїв не говорять англійською. Вартість - 12 CNY за перші 3 км плюс 2,6 CNY за кожен наступний. За дальню поїздку (більше 35 км) таксист візьме доплату в половину загальної суми.

Річку Чжуцзян можна перетнути на паромі. Серед туристів користується популярністю маршрут Huangsha - Bai-e-tan Bar. Рейси здійснюються кожні 10-15 хвилин з 6:00 до 22:00. Ціна проїзду - від 3 CNY.

По центру міста категорично заборонено їздити на велосипеді. Для велопрогулянок підходить район Хайчжу, що пролягає вздовж річки. Орендувати великий можна в пункті прокату; розплатитися - готівкою або транспортною картою. Ціна - 30 CNY в день.

Проїзні квитки

З проїзним Transportation Smart Card можна їздити на будь-якому міському транспорті. Карти випускають у 8 варіантах і продають в касах метрополітену, газетних кіосках і вуличних автоматах. Туристи зазвичай купують проїзний за 20 CNY. Баланс поповнюється в сервіс-центрах на всіх станціях метро. За допомогою карти можна розплачуватися в деяких супермаркетах, кіосках і торгових автоматах.

Крім транспортної карти в Гуанчжоу є квитки для разових поїздок на метро і наземному транспорті і депозитні квитки, з ними можна покататися на метро або автобусі кілька разів та ще й з 5%-ою знижкою. Якщо ви купили квиток і передумали їхати, повернути його можна не пізніше ніж через 30 хвилин після покупки.

Китай Транспорт китай громадський транспорт Гуанжоу
DISQUS Plugin is temporary unavailable