Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт в Шанхаї

  • вт, 21 сер 2018
  • 364 перегляди

У Шанхаї відмінно розвинена транспортна мережа - одних тільки автобусних маршрутів більше 1000, а метро вважається чи не наймасштабнішим і швидко розвиваються в світі. Зараз метрополітен налічує 16 ліній, одна з них з'єднує місто з аеропортом. Ціна проїзду залежить від відстані і становить 3-10 CNY. Взимку метро опалюється, влітку в вагонах працюють кондиціонери. Зупинки оголошуються на 2 мовах: китайською та англійською. На всіх станціях висить карта, співробітники підземки завжди готові проконсультувати туриста.

Майте на увазі, що у кожної лінії метро власний графік роботи, закривається метрополітен відносно рано - останні поїзди відходять о 22:30.

Шанхайські автобусні маршрути поділені на кілька категорій: №№ 1-200 курсують по центру, 201-299 - маршрути, які з'являються в години пік, 301-399 працюють в темний час доби, 401-499 - маршрути через річку Хаунпу, по району Пудун ходять маршрути №№ 601-699. В окремі групи виділені приміські лінії, автобуси через тунелі і мости, автобуси, що курсують за центром міста і так звані спеціальні лінії, їх в Шанхаї більше 300. Автобуси ходять набагато довше, ніж метро, ​​більша частина маршрутів працюють до 0:00. У салонах, як правило, є кондуктор (зазвичай на протяжних маршрутах) або стоїть спеціальний контейнер для грошей. Якщо кондуктора немає, на здачу розраховувати не варто. Ціна проїзду - 1-5 CNY.

100 років тому по Шанхаю курсувало більше 300 трамвайних маршрутів, в 70-х рр. минулого століття трамваї скасували, в 2010 вирішили відродити і запустили швидкісний трамвай, поки всього одну лінію - в Пудуне. Трамваї ходять кожні 20 хвилин з 5:45 до 23:00 і роблять в дорозі 15 зупинок. Проїзд коштує 2 CNY.

У місцевий аеропорт можна дістатися на магнітоплані - надшвидкісний поїзд. Максимальна його швидкість - 430 км/год. Відстань від вулиці Лон Ян до аеропорту він долає за 15 хвилин. Вартість проїзду - 40 CNY, якщо у вас є авіаквиток, і 50 CNY - якщо немає. Магнітоплан починає ходити о 6:45, останній поїзд - о 21:40.

Між туристичними районами міста курсує паром. Всього за 3 CNY ви зможете відвідати Бунду - старе місто і Пудун - так званий Новий Шанхай. Пороми ходять раз в 10-15 хвилин. У Бунд пристань знаходиться недалеко від вулиці Наньдзін, в Пудуне - близько бізнес-центру Lujiazui. Можна скористатися послугами спеціального туристичного порома, що курсує між двома мостами - Нанпу і Янпу. Проїзд від кінцевої до кінцевої обійдеться в 12 CNY.

Міські таксі відносно дешеві і досить комфортні. Поїздка на автомобілі коштує в середньому 16 CNY, на рикші - близько 10 CNY. Транспорт без проблем можна впіймати на вулиці. Таксі обладнані лічильником, в кінці поїздки водій зобов'язаний дати пасажиру чек.

Чи не у кожного шанхайця є велосипед. Для «безкінних» працюють прокати. Орендувати велосипед можна на спеціальних міських велостоянках, в готелях і хостелах. У пунктах прокату все автоматизовано: розплачуватися можна за допомогою карти, залишати велосипед на такій же стоянці хоч в сусідньому кварталі, хоч на іншому кінці міста. Велосипед, узятий в готелі, просто так покинути не вийде, доведеться повертати туди, де взяли. Вартість прокату - 15-20 CNY в день.

Китай Транспорт китай велопрокат Шанхай громадський транспорт
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.