Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт в Шанхаї

  • вт, 21 сер 2018
  • 258 переглядів

У Шанхаї відмінно розвинена транспортна мережа - одних тільки автобусних маршрутів більше 1000, а метро вважається чи не наймасштабнішим і швидко розвиваються в світі. Зараз метрополітен налічує 16 ліній, одна з них з'єднує місто з аеропортом. Ціна проїзду залежить від відстані і становить 3-10 CNY. Взимку метро опалюється, влітку в вагонах працюють кондиціонери. Зупинки оголошуються на 2 мовах: китайською та англійською. На всіх станціях висить карта, співробітники підземки завжди готові проконсультувати туриста.

Майте на увазі, що у кожної лінії метро власний графік роботи, закривається метрополітен відносно рано - останні поїзди відходять о 22:30.

Шанхайські автобусні маршрути поділені на кілька категорій: №№ 1-200 курсують по центру, 201-299 - маршрути, які з'являються в години пік, 301-399 працюють в темний час доби, 401-499 - маршрути через річку Хаунпу, по району Пудун ходять маршрути №№ 601-699. В окремі групи виділені приміські лінії, автобуси через тунелі і мости, автобуси, що курсують за центром міста і так звані спеціальні лінії, їх в Шанхаї більше 300. Автобуси ходять набагато довше, ніж метро, ​​більша частина маршрутів працюють до 0:00. У салонах, як правило, є кондуктор (зазвичай на протяжних маршрутах) або стоїть спеціальний контейнер для грошей. Якщо кондуктора немає, на здачу розраховувати не варто. Ціна проїзду - 1-5 CNY.

100 років тому по Шанхаю курсувало більше 300 трамвайних маршрутів, в 70-х рр. минулого століття трамваї скасували, в 2010 вирішили відродити і запустили швидкісний трамвай, поки всього одну лінію - в Пудуне. Трамваї ходять кожні 20 хвилин з 5:45 до 23:00 і роблять в дорозі 15 зупинок. Проїзд коштує 2 CNY.

У місцевий аеропорт можна дістатися на магнітоплані - надшвидкісний поїзд. Максимальна його швидкість - 430 км/год. Відстань від вулиці Лон Ян до аеропорту він долає за 15 хвилин. Вартість проїзду - 40 CNY, якщо у вас є авіаквиток, і 50 CNY - якщо немає. Магнітоплан починає ходити о 6:45, останній поїзд - о 21:40.

Між туристичними районами міста курсує паром. Всього за 3 CNY ви зможете відвідати Бунду - старе місто і Пудун - так званий Новий Шанхай. Пороми ходять раз в 10-15 хвилин. У Бунд пристань знаходиться недалеко від вулиці Наньдзін, в Пудуне - близько бізнес-центру Lujiazui. Можна скористатися послугами спеціального туристичного порома, що курсує між двома мостами - Нанпу і Янпу. Проїзд від кінцевої до кінцевої обійдеться в 12 CNY.

Міські таксі відносно дешеві і досить комфортні. Поїздка на автомобілі коштує в середньому 16 CNY, на рикші - близько 10 CNY. Транспорт без проблем можна впіймати на вулиці. Таксі обладнані лічильником, в кінці поїздки водій зобов'язаний дати пасажиру чек.

Чи не у кожного шанхайця є велосипед. Для «безкінних» працюють прокати. Орендувати велосипед можна на спеціальних міських велостоянках, в готелях і хостелах. У пунктах прокату все автоматизовано: розплачуватися можна за допомогою карти, залишати велосипед на такій же стоянці хоч в сусідньому кварталі, хоч на іншому кінці міста. Велосипед, узятий в готелі, просто так покинути не вийде, доведеться повертати туди, де взяли. Вартість прокату - 15-20 CNY в день.

Китай Транспорт китай велопрокат Шанхай громадський транспорт
DISQUS Plugin is temporary unavailable