Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт на о. Хайнань

  • вт, 28 сер 2018
  • 313 переглядів

На Хайнані добре розвинене транспортне сполучення: є два міжнародні аеропорти. По острову можна пересуватися на автобусах, таксі, моторикш і велорикшах. Дороги гарні, основні населені пункти з'єднує кільцева швидкісна дорога. А на знаменитий острів мавп Наньван можна потрапити на «канатці». Крім цього, на Хайнані прокладена залізниця.

Потяги

По острову ходять швидкісні поїзди, що відправляються в будь-яке місто Хайнань. Вартість проїзду - близько 85 CNY. Квиток потрібно зберігати до кінця поїздки - він знадобиться на виході з вокзалу.

Автобуси

По курорту Санья бюджетно можна пересуватися на автобусах (зупинки через кожні 500 м). Є два маршрути - №№ 2 і 4, ціна квитка - 1-2 CNY. Крім того, тут ходять мікроавтобуси (до храму Наншань, парку «Край світу» і затоки Дракон Азії). Кожні 20 хвилин з Саньї відправляється автобус в Хайкоу (автобусна станція знаходиться на проспекті Цзефан і працює з 7:00 до 23:00).

Таксі

Найпопулярніший серед туристів спосіб пересування по Хайнаню - таксі. З цим транспортом тут все строго: приватникам працювати заборонено, оплата строго по лічильнику, в машинах встановлені касові апарати. Спіймати авто можна прямо на вулиці або ж викликати по телефону, чергують таксисти і біля готелів.

Тарифи за проїзд варіюються (залежать від компанії-перевізника і автомобілів). Вночі ціни, як правило, вище.

В середньому таксі обійдеться в 8 CNY за посадку і перші 2 км, а за кожний наступний - по 2 CNY. За межами населених пунктів вартість проїзду може зрости. Зазвичай тариф пишуть на вітровому склі або задніх правих дверей машин.

Незважаючи на те, що ціна за проїзд на таксі в Хайнані розраховується строго по лічильнику, варто домовлятися про фіксовану суму при поїздках на далекі відстані (так можна заощадити).

Велорикші і рикші

Пересуватися по острову на такому екзотичному транспорті - недешево. Вартість проїзду залежить від відстані і ваги пасажира, може обійтися навіть дорожче, ніж таксі - близько 8 CNY за посадку і 2 км. Про ціну краще домовитися заздалегідь, торг доречний - цілком можна скинути 2-5 CNY. Для далеких поїздок через все місто такий транспорт не підійде - навіть самий витривалий рикша навряд чи зможе подолати таку відстань з вантажем.

Китай Транспорт китай громадський транспорт хайнань
DISQUS Plugin is temporary unavailable