Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт Риги

  • пт, 31 сер 2018
  • 315 переглядів

Громадський транспорт в Ризі розвинений добре: діє безліч автобусних, тролейбусних і трамвайних маршрутів. Перші охоплюють всі райони і передмістя міста, а останні - сходяться в його центрі. Квитки можна придбати у водіїв, вартість проїзду - 1,15 EUR. Крім того, в Ризі діють єдині проїзні квитки - е-талони. Час проїзду в транспорті обійдеться в 2,30 EUR. Якщо плануєте багато пересуватися по місту, на карту можна завантажити потрібну кількість поїздок (до 50). Проїзні продаються в центрах обслуговування клієнтів, квиткових автоматах і через інтернет.

У місті існують тимчасові квитки, що дозволяють здійснювати необмежену кількість поїздок на всіх маршрутах міста протягом доби (5 EUR), 3 (10 EUR) або 5 (15 EUR) днів. Такий варіант оплати проїзду дозволить заощадити, якщо в планах - огляд всіх визначних пам'яток латвійської столиці.

Крім основного міського транспорту, в Ризі курсують також мінібуси, а у вихідні - ще й нічні автобуси. Так як перевезення здійснюється іншим суб'єктом господарювання загальні проїзні в них не працюють, квитки потрібно купувати окремо. Втім, тарифи діють ті ж, а оплатити проїзд можна у водія.

У місті багато таксі, причому всі вони офіційні і оснащені лічильниками. Від звичайних автомобілів їх відрізняють жовті номери і світлові плафони на даху. Незважаючи на те, що приватників в Ризі немає зовсім, знайти таксі на спеціальних стоянках не складе труднощів. Крім того, машину можна замовити по телефону, виклик безкоштовний.

У більшості випадків до оплати приймаються кредитні карти. Однак, про наявність терміналу у водія краще уточнювати перед посадкою.

В залежності від часу доби діють різні тарифи. Нічна поїздка обійдеться на 20% дорожче. Ціни на перевезення у різних компаній приблизно однакові. За посадку доведеться віддати близько 1 EUR, вартість 1 км - від 0,35 EUR.

При поїздках по Латвії на власному автомобілі необхідно мати страховку цивільної відповідальності водія. «Антирадар» в країні заборонений: перед в'їздом його доведеться зняти. Пішохід в Латвії завжди правий - йому потрібно неодмінно поступатися дорогою.

Латвія Транспорт таксі громадський транспорт Рига Літвія
comments powered by Disqus