Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт Вільнюса

  • чт, 06 вер 2018
  • 1263 перегляди

Наземний транспорт

Вільнюс має мережу автобусних і тролейбусних маршрутів. Вартість проїзду не відрізняється, можуть навіть збігатися номера рейсів. Зупинки, як правило, загальні: зі схемою руху, розкладом і електронним табло. Ходять і автобуси-експреси, позначені літерою G і гальмують тільки на головних зупинках.

Квиток у водія коштує 1 EUR. Транспортна картка Vilniecio kortele вигідніше. Ціна карти - 1,5 EUR, придбати і покласти на неї гроші можна через мережу кіосків Lietuvos spauda. В цьому випадку проїзд коштує 0,64 або 0,93 EUR. На пересадку відводиться, відповідно, 30 або 60 хвилин. Можна використовувати картку як проїзний: 3,48 EUR на добу, 6,08 EUR на 72 години або 28,96 EUR - на місяць. Картку прикладають до зчитувача при посадці.

Проїзна карта діє на одну особу. Діти до 7 років їздять безкоштовно, школярам і студентам - знижка 50%. Знижки можуть бути підтверджені тільки литовськими документами, однак у маленьких дітей і школярів документів, як правило, не питають, а студенти можуть показати міжнародну карту ISIC. Для отримання знижки потрібно купити в Lietuvos spauda пільгову картку. На квитки у водія знижка також поширюється.

Маршрутні автобуси вартістю 1 EUR ходять від автовокзалу по двох маршрутах: до аеропорту (кожні 20 хвилин) і до ТЦ «Акрополіс» (9 рейсів в день).

Таксі

Таксі вигідніше брати не на вулиці, а замовити по телефону. У кожній машині встановлено лічильник, розрахунок йде за кілометр. Посадка - від 0,5 EUR, вартість 1 км - також від 0,5 EUR. Таксі зі спальних районів до центру - від 6 EUR.

Велосипеди

У Вільнюсі працює велопрокат Cyclocity Vilnius: брендовані помаранчеві велосипеди більш ніж в 40 точках по місту (густо охоплений центр). Квиток розрахований на 3 дні (2,93 EUR), на банківській картці на ці дні «заморозять» ще 159 EUR. Окремо оплачується прокат за кожні 30 хв: перші півгодини - безкоштовно, другі - 0,39 EUR, треті - 1,39, четверті і всі 30-хвилинні інтервали надалі - 3,39 EUR. Виходить, 2 год коштуватимуть 5,17 EUR, 2 години 30 хвилин - уже 8,56 EUR.

При такій системі туристи призвичаїлися користуватися одним велосипедом менше 30 хвилин, здавати його в найближчому пункті і через 6-7 хвилин, їхати на ньому ж. Так можна взагалі не платити за прокат. Важливо, що велосипед не можна тримати у себе більше 24 годин, незважаючи на 3-денний квиток, - 159 EUR будуть списані автоматично.

Литва Транспорт громадський транспорт велопрокат Литва Вільнюс
DISQUS Plugin is temporary unavailable