Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт Вільнюса

  • чт, 06 вер 2018
  • 1670 переглядів

Наземний транспорт

Вільнюс має мережу автобусних і тролейбусних маршрутів. Вартість проїзду не відрізняється, можуть навіть збігатися номера рейсів. Зупинки, як правило, загальні: зі схемою руху, розкладом і електронним табло. Ходять і автобуси-експреси, позначені літерою G і гальмують тільки на головних зупинках.

Квиток у водія коштує 1 EUR. Транспортна картка Vilniecio kortele вигідніше. Ціна карти - 1,5 EUR, придбати і покласти на неї гроші можна через мережу кіосків Lietuvos spauda. В цьому випадку проїзд коштує 0,64 або 0,93 EUR. На пересадку відводиться, відповідно, 30 або 60 хвилин. Можна використовувати картку як проїзний: 3,48 EUR на добу, 6,08 EUR на 72 години або 28,96 EUR - на місяць. Картку прикладають до зчитувача при посадці.

Проїзна карта діє на одну особу. Діти до 7 років їздять безкоштовно, школярам і студентам - знижка 50%. Знижки можуть бути підтверджені тільки литовськими документами, однак у маленьких дітей і школярів документів, як правило, не питають, а студенти можуть показати міжнародну карту ISIC. Для отримання знижки потрібно купити в Lietuvos spauda пільгову картку. На квитки у водія знижка також поширюється.

Маршрутні автобуси вартістю 1 EUR ходять від автовокзалу по двох маршрутах: до аеропорту (кожні 20 хвилин) і до ТЦ «Акрополіс» (9 рейсів в день).

Таксі

Таксі вигідніше брати не на вулиці, а замовити по телефону. У кожній машині встановлено лічильник, розрахунок йде за кілометр. Посадка - від 0,5 EUR, вартість 1 км - також від 0,5 EUR. Таксі зі спальних районів до центру - від 6 EUR.

Велосипеди

У Вільнюсі працює велопрокат Cyclocity Vilnius: брендовані помаранчеві велосипеди більш ніж в 40 точках по місту (густо охоплений центр). Квиток розрахований на 3 дні (2,93 EUR), на банківській картці на ці дні «заморозять» ще 159 EUR. Окремо оплачується прокат за кожні 30 хв: перші півгодини - безкоштовно, другі - 0,39 EUR, треті - 1,39, четверті і всі 30-хвилинні інтервали надалі - 3,39 EUR. Виходить, 2 год коштуватимуть 5,17 EUR, 2 години 30 хвилин - уже 8,56 EUR.

При такій системі туристи призвичаїлися користуватися одним велосипедом менше 30 хвилин, здавати його в найближчому пункті і через 6-7 хвилин, їхати на ньому ж. Так можна взагалі не платити за прокат. Важливо, що велосипед не можна тримати у себе більше 24 годин, незважаючи на 3-денний квиток, - 159 EUR будуть списані автоматично.

Литва Транспорт громадський транспорт велопрокат Литва Вільнюс
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.