Migranty
Там, де живуть українці

Що і де прикупити у Вільнюсі?

  • чт, 06 вер 2018
  • 1534 перегляди

З Вільнюса, як і зі всієї Прибалтики, традиційно везуть бурштин. Його тут добувають багато, тому вироби з бурштину коштують недорого. У самому центрі Вільнюса є кілька сувенірних базарів, де можна знайти величезний асортимент прикрас з цього каменю. Також варто пройтися по невеликих крамницях в Старому місті Вільнюса. Більшість виробів з бурштину виготовляється литовськими майстрами вручну.

Кераміка і скло

У Литві непогана кераміка. Всілякі тарілки, пивні кухлі, попільнички і фігурки чортів - їх найбільший вибір представлений у Музею Бісів - коштують недорого і продаються там же, де і бурштин: на центральних вулицях міста. В якості сувенірів з Вільнюса також можна привезти вироби з дерева із зображенням міста, які робляться вручну і продаються на ринку сувенірів на вулиці Pilies, в магазині «Литовські сувеніри», а також декоративні вироби зі скла. Скляні сувеніри видуваються литовськими майстрами за технологією, дуже схожою на мурано. Купити їх можна в будь-якому сувенірному магазинчику і на вуличних ринках.

Льон і трикотаж

Литва славиться своїм льоном: величезний вибір скатертин, серветок, одягу з льону різних забарвлень можна придбати в спеціалізованих магазинах на центральних вулицях Вільнюса або в музеї льону. Крім традиційних виробів, тут також роблять ляльок з льону - їх вільнюські майстри шиють вручну.

У Вільнюсі можна купити непоганий трикотаж. Особливою популярністю користуються вовняні шкарпетки, рукавиці і шапки з національними орнаментами. Купити їх можна в будь-якому магазині з одягом і спеціалізованих «туристичних» магазинчиках - але зрозуміло, вже за іншою ціною.

Їстівні сувеніри

Ну, і неодмінно варто взяти з собою що-небудь смачне: наприклад, копченого вугра, традиційний пиріг «шакотіс» (солодкий пиріг з пісочного тіста в формі ялинки, порожній усередині), литовський хліб і сир. Хліб і пироги краще купувати в невеликих приватних пекарнях, сир вибирати марок «звалити», «Рокішкіо Суріс», «Тільже» - його можна придбати і в супермаркеті.

Ще в Литві непогане пиво, яке за якістю не поступається німецькому. Найвідоміші сорти - Svyturys, Utenos, Kalnapilis. А серед не менш відомих литовських лікерів варто вибрати популярні марки: Palanga, Dainava, Sokoladinis, а також всілякі настоянки і бальзами. Придбати все це можна як в звичайних супермаркетах, так і спеціалізованих магазинчиках і крамницях.

Литва Шопінг шопінг Литва Вільнюс
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.