Migranty
Там, де живуть українці

Що і де прикупити у Вільнюсі?

  • чт, 06 вер 2018
  • 913 переглядів

З Вільнюса, як і зі всієї Прибалтики, традиційно везуть бурштин. Його тут добувають багато, тому вироби з бурштину коштують недорого. У самому центрі Вільнюса є кілька сувенірних базарів, де можна знайти величезний асортимент прикрас з цього каменю. Також варто пройтися по невеликих крамницях в Старому місті Вільнюса. Більшість виробів з бурштину виготовляється литовськими майстрами вручну.

Кераміка і скло

У Литві непогана кераміка. Всілякі тарілки, пивні кухлі, попільнички і фігурки чортів - їх найбільший вибір представлений у Музею Бісів - коштують недорого і продаються там же, де і бурштин: на центральних вулицях міста. В якості сувенірів з Вільнюса також можна привезти вироби з дерева із зображенням міста, які робляться вручну і продаються на ринку сувенірів на вулиці Pilies, в магазині «Литовські сувеніри», а також декоративні вироби зі скла. Скляні сувеніри видуваються литовськими майстрами за технологією, дуже схожою на мурано. Купити їх можна в будь-якому сувенірному магазинчику і на вуличних ринках.

Льон і трикотаж

Литва славиться своїм льоном: величезний вибір скатертин, серветок, одягу з льону різних забарвлень можна придбати в спеціалізованих магазинах на центральних вулицях Вільнюса або в музеї льону. Крім традиційних виробів, тут також роблять ляльок з льону - їх вільнюські майстри шиють вручну.

У Вільнюсі можна купити непоганий трикотаж. Особливою популярністю користуються вовняні шкарпетки, рукавиці і шапки з національними орнаментами. Купити їх можна в будь-якому магазині з одягом і спеціалізованих «туристичних» магазинчиках - але зрозуміло, вже за іншою ціною.

Їстівні сувеніри

Ну, і неодмінно варто взяти з собою що-небудь смачне: наприклад, копченого вугра, традиційний пиріг «шакотіс» (солодкий пиріг з пісочного тіста в формі ялинки, порожній усередині), литовський хліб і сир. Хліб і пироги краще купувати в невеликих приватних пекарнях, сир вибирати марок «звалити», «Рокішкіо Суріс», «Тільже» - його можна придбати і в супермаркеті.

Ще в Литві непогане пиво, яке за якістю не поступається німецькому. Найвідоміші сорти - Svyturys, Utenos, Kalnapilis. А серед не менш відомих литовських лікерів варто вибрати популярні марки: Palanga, Dainava, Sokoladinis, а також всілякі настоянки і бальзами. Придбати все це можна як в звичайних супермаркетах, так і спеціалізованих магазинчиках і крамницях.

Литва Шопінг шопінг Литва Вільнюс
DISQUS Plugin is temporary unavailable