Migranty
Там, де живуть українці

Що і де скуштувати у Вільнюсі?

  • чт, 06 вер 2018
  • 1307 переглядів

Найвідоміше національне блюдо - «цепеліни» - картопляні зрази з начинками з сиру, грибів або м'яса під різними соусами. У Старому місті Вільнюса кухаря так призвичаїлися його готувати, що за «правильними Цепелін» відправляють саме сюди.

Цю рекомендацію можна дати до будь-якої литовської страви. Знамениті супи (пивний, холодний «шалтібарщай» з буряком на кефірі, густий грибний суп, що подається в хлібі) представлені не тільки в національних, але й в більшості європейських ресторанів столиці.

Окрема пісня - страви з картоплі. Крім «цепелінів», це жемайтскіе млинці (картопляне пюре + паштет), «кугеліс» (картопляна запіканка, куди додають на вибір сало, свинячі вуха, курятину, сир). Шанобливо тут ставляться до ковбас («ведарай» зі свинячих кишок, нашпигований картопляним пюре і салом; «скіландіс» - рубана свинина холодного копчення). Свинячі вуха - це і блюдо (з горохом), і закуска.

Знаменитий десерт - торт «шакотіс». Його готують з традиційних продуктів, але на рожні і відкритому вогні, через що торт стає схожим на їжачка, а зберігається - до півроку. Брак солодкого компенсують пивом (Svyturys, Tauras, Vilniaus Alus, Utenos). Мало хто знає, але до литовських напоїв відносяться трав'яний чай і житній квас.

Кафе і ресторани Вільнюса

Атмосфера Старого міста прямо вмовляє спробувати національну кухню, і закладів з литовської кухнею в місті багато. Ще більше демократичних пабів, де наливають місцеве пиво, а закушують інтернаціональними снеки. У древніх стінах і інтер'єри відповідні: то винний льох, підвал з цегляною кладкою, то замкова залу.

Це не означає, що в місті не вистачає мережевих бургерной, закусочних з картоплею фрі і сендвічами (комбо-обід з напоєм - від 5-6 EUR). Балтійська мережа Lido тут дешевше, ніж у сусідів - від 5 EUR за обід. Багато непоганих кафе з претензією на італійську кухню - піцу в Прибалтиці люблять і вміють готувати (від 6 EUR за середню). Зустрічаються навіть для млинців - мабуть, частіше, ніж забігайлівки з дешевими суші.

Ранок починається в кав'ярні: кава з булочкою від 2 EUR, більш складний десерт з кавою - від 5 EUR. Увечері інший маршрут. Паби в туристичному місті не пустують ніколи. Розливне литовське пиво - від 2 EUR за 0,5 л. Поважають тут німецькі та чеські сорти - від 3,5 EUR за 0,5 л. Більшість пабів пропонує дегустувати пивні шоти безкоштовно.

Є кілька закладів, які варять власне пиво - пивоварня в тій же будівлі, що і пивний ресторан (Belmontas, Avilis, Prie Katedros). Таке «домашнє» пиво подобається не всім, медові сорти мають більш звичний смак.

Вечеря без претензій буде коштувати від 10 EUR на одного, якщо ресторан в Старому центрі - то від 20-30 EUR. Ресторани з високою кухнею частіше подають литовські, німецькі та французькі страви. Українська та російська кухні зустрічаються рідше.

Литва Туризм їжа кухня кафе ресторани Литва Вільнюс
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.