Migranty
Там, де живуть українці

Що і де скуштувати у Вільнюсі?

  • чт, 06 вер 2018
  • 826 переглядів

Найвідоміше національне блюдо - «цепеліни» - картопляні зрази з начинками з сиру, грибів або м'яса під різними соусами. У Старому місті Вільнюса кухаря так призвичаїлися його готувати, що за «правильними Цепелін» відправляють саме сюди.

Цю рекомендацію можна дати до будь-якої литовської страви. Знамениті супи (пивний, холодний «шалтібарщай» з буряком на кефірі, густий грибний суп, що подається в хлібі) представлені не тільки в національних, але й в більшості європейських ресторанів столиці.

Окрема пісня - страви з картоплі. Крім «цепелінів», це жемайтскіе млинці (картопляне пюре + паштет), «кугеліс» (картопляна запіканка, куди додають на вибір сало, свинячі вуха, курятину, сир). Шанобливо тут ставляться до ковбас («ведарай» зі свинячих кишок, нашпигований картопляним пюре і салом; «скіландіс» - рубана свинина холодного копчення). Свинячі вуха - це і блюдо (з горохом), і закуска.

Знаменитий десерт - торт «шакотіс». Його готують з традиційних продуктів, але на рожні і відкритому вогні, через що торт стає схожим на їжачка, а зберігається - до півроку. Брак солодкого компенсують пивом (Svyturys, Tauras, Vilniaus Alus, Utenos). Мало хто знає, але до литовських напоїв відносяться трав'яний чай і житній квас.

Кафе і ресторани Вільнюса

Атмосфера Старого міста прямо вмовляє спробувати національну кухню, і закладів з литовської кухнею в місті багато. Ще більше демократичних пабів, де наливають місцеве пиво, а закушують інтернаціональними снеки. У древніх стінах і інтер'єри відповідні: то винний льох, підвал з цегляною кладкою, то замкова залу.

Це не означає, що в місті не вистачає мережевих бургерной, закусочних з картоплею фрі і сендвічами (комбо-обід з напоєм - від 5-6 EUR). Балтійська мережа Lido тут дешевше, ніж у сусідів - від 5 EUR за обід. Багато непоганих кафе з претензією на італійську кухню - піцу в Прибалтиці люблять і вміють готувати (від 6 EUR за середню). Зустрічаються навіть для млинців - мабуть, частіше, ніж забігайлівки з дешевими суші.

Ранок починається в кав'ярні: кава з булочкою від 2 EUR, більш складний десерт з кавою - від 5 EUR. Увечері інший маршрут. Паби в туристичному місті не пустують ніколи. Розливне литовське пиво - від 2 EUR за 0,5 л. Поважають тут німецькі та чеські сорти - від 3,5 EUR за 0,5 л. Більшість пабів пропонує дегустувати пивні шоти безкоштовно.

Є кілька закладів, які варять власне пиво - пивоварня в тій же будівлі, що і пивний ресторан (Belmontas, Avilis, Prie Katedros). Таке «домашнє» пиво подобається не всім, медові сорти мають більш звичний смак.

Вечеря без претензій буде коштувати від 10 EUR на одного, якщо ресторан в Старому центрі - то від 20-30 EUR. Ресторани з високою кухнею частіше подають литовські, німецькі та французькі страви. Українська та російська кухні зустрічаються рідше.

Литва Туризм їжа кухня кафе ресторани Литва Вільнюс
DISQUS Plugin is temporary unavailable