Migranty
Там, де живуть українці

Італійська пенсія для українців

  • чт, 28 бер 2019
  • 982 перегляди

Багато жителів України працювали чи працюють і зараз в Італії. Вони повинні знати, що якщо вони не порушували законодавство про працю, то окрім зароблених коштів вони мають право і на італійську пенсію.

З 2019 року на пенсію в Італії зможуть іти ті, в кого сума стажу а також віку буде становити значення 100. Тобто, громадянин Італії, або іноземець, зможе вийти на пенсію не в 66-67 років, як було до цього, а тоді, коли сума віку та стажу досягне 100 (наприклад, вік буде не менше 61, а стаж не менше 39 років). Вимоги італійського пенсійного законодавства розповсюджуються не лише на громадян Італії, а також на іноземців, котрі працювали в країні на легальних підставах.

Але зверніть увагу, що є виключення: оформити пенсію не вийде, якщо іноземець працював на сезонних роботах.

Якщо Ви можете претендувати на італійську пенсію, то Вам потрібно:

1. Звернутися до Національного італійського інституту соцзабезпечення (INPS) та заповнити анкету (інтернет-анкета).

2. Завірити в італійському консульстві в Україні документи, необхідні для оформлення пенсії, а також надіслати їх на адресу INPS.

3. Підтвердити свої дані на сайті INPS з допомогою електронного коду, який є ідентифікатором особи. Якщо у вас його немає, або Ви його незнаєте, то потрібно звернутись до посольства Італії  в Україні.

4. Відкрити рахунок у банку.

Іноземні громадяни, у тому числі й українці, можуть скористатися допомогою АСLI – італійської Асоціації працівників.

Італія Робота італія допомога пенсія
DISQUS Plugin is temporary unavailable