Migranty
Там, де живуть українці

Італійська пенсія для українців

  • чт, 28 бер 2019
  • 1693 перегляди

Багато жителів України працювали чи працюють і зараз в Італії. Вони повинні знати, що якщо вони не порушували законодавство про працю, то окрім зароблених коштів вони мають право і на італійську пенсію.

З 2019 року на пенсію в Італії зможуть іти ті, в кого сума стажу а також віку буде становити значення 100. Тобто, громадянин Італії, або іноземець, зможе вийти на пенсію не в 66-67 років, як було до цього, а тоді, коли сума віку та стажу досягне 100 (наприклад, вік буде не менше 61, а стаж не менше 39 років). Вимоги італійського пенсійного законодавства розповсюджуються не лише на громадян Італії, а також на іноземців, котрі працювали в країні на легальних підставах.

Але зверніть увагу, що є виключення: оформити пенсію не вийде, якщо іноземець працював на сезонних роботах.

Якщо Ви можете претендувати на італійську пенсію, то Вам потрібно:

1. Звернутися до Національного італійського інституту соцзабезпечення (INPS) та заповнити анкету (інтернет-анкета).

2. Завірити в італійському консульстві в Україні документи, необхідні для оформлення пенсії, а також надіслати їх на адресу INPS.

3. Підтвердити свої дані на сайті INPS з допомогою електронного коду, який є ідентифікатором особи. Якщо у вас його немає, або Ви його незнаєте, то потрібно звернутись до посольства Італії  в Україні.

4. Відкрити рахунок у банку.

Іноземні громадяни, у тому числі й українці, можуть скористатися допомогою АСLI – італійської Асоціації працівників.

Італія Робота італія допомога пенсія
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.