Migranty
Там, де живуть українці

Громадянство новонародженої дитини. "Закон землі" і "Закон крові"

  • чт, 28 бер 2019
  • 976 переглядів

З народження батьки намагаються дати дитині все найкраще і часто замислюються про громадянство, яке дитина може отримати.

У різних країн є різні переконання про те, хто і за яких умов отримує їхнє громадянство за правом народження.

Існують два принципи отримання громадянства:

1) Закон крові. Тобто, якщо хоча б один з батьків новонародженого є громадянином цієї країни, то дитина може отримати громадянство. Такі закони існують у багатьох країнах – від Індії до Канади, від Ірландії до Тунісу.

2) Закон землі. За цим законом країни вважають своїми громадянами всіх, хто народився на території цієї країни. Його дотримуються майже всі країни Західної півкулі, від Аргентини до Канади, від Ямайки до Мексики.

Також, варто звернути увагу, що деякі країни, як наприклад США і Канада, застосовують обидва принципи.

Також цікаво є той факт, що у літаків теж є “громадянство”. Практично всі вони вважаються суверенною територією країни, в якій літак зареєстровано. Згідно конвенції, яка регулює авіаперевезення, під час польоту поширюються закони країни приписки літака на все, що відбувається в літаку.

Наприклад, якщо дитина народиться в аргентинському літаку, то вона стане громадянином Аргентини. Також якщо літак в цей момент перетинає повітряний простір Канади, який теж вважається канадською суверенною територією, то новонароджений автоматично стане ще і канадцем.

Канада Еміграція Транспорт громадянство народження
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.