Migranty
Там, де живуть українці

Виїзд дитини за кордон: отримання довіреності

  • пн, 08 кві 2019
  • 782 перегляди

Дитина, яка досягла 16 років, має право, згідно Законодавства України, на самостійний виїзд за кордон без будь-яких довіреностей. А от діти до 16 років, незалежно від мети подорожі (лікування чи оздоровлення за кордоном, екскурсія, тд), мають право на виїзд за кордон тільки за згодою батьків.

Процедура оформлення довіреності є швидкою і займає близько 15-20 хв. Щоб оформити даний документ необхідно надати такі документи, як оригінали паспортів обох батьків, їх ідентифікаційні коди та свідоцтво про народження дитини. Також, зверніть увагу, що при складанні заяви обов’язково потрібно вказати інформацію про особу, що буде супроводжувати дитину (документ оформляється на її ім’я), країни подорожі (разом із транзитними), а також цілі й терміни поїздки.

Покинути країну дитині, без згоди одного з батьків, можливо при пред’явленні таких документів:

- довідка про народження дитини, видана органом РАЦСу, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України

- довідка про наявність боргу по аліментах більше, ніж за чотири місяці

- судове рішення про надання дозволу на вивезення дитини з України

- судове рішення про визнання матері/батька недієздатним

- судове рішення про визнання матері/батька безвісно відсутнім

- судове рішення про позбавлення батьківських прав

- свідоцтво про смерть матері/батька

Термін довіреності на дитину для виїзду за межі країни прописують індивідуально, адже згідно законодавства України, передбачено оформлення батьківської згоди на кожну поїздку окремо. Однак в деяких випадках (наприклад, лікування) довіреність може бути оформлена на кілька поїздок.

Вартість даного документу у 2019 році становить близько 200-250 гривень.

Австралія Еміграція довіреність виїзд дитина
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.