Migranty
Там, де живуть українці

Вид на проживання в Фінляндії

  • чт, 19 жов 2017
  • 1164 перегляди

Право на видачу фінської посвідки на проживання дають: навчання, робота, репатріація, возз'єднання сім'ї або укладення шлюбу, ділова імміграція. У 2004 році був прийнятий закон, який регулює процедуру отримання ВНП (ВНЖ) в Фінляндії, за яким сьогодні видається 3 різновиди посвідки на проживання.

До таких видів відносяться:

Категорія «B». Посвідка на тимчасове проживання (до 12 місяців). Підставами для його отримання служать сезонна робота, короткочасне навчання, робота за короткостроковим контрактом. При необхідності він може продовжуватися до закінчення необхідного терміну (роботи або навчання).

Категорія «A». Безперервний вид на проживання, який після 4-х років перебування служить підставою для отримання ПМП (ПМЖ) в Фінляндії.

Категорія «P». Посвідка на постійне проживання, який присвоюється після категорії «A».

Видачею ВНЖ займаються тільки державні органи. Подавати прохання треба ще перебуваючи у своїй країні. Перший дозвіл видається на один рік і розглядається як випробувальний термін. Якщо збереглися підстави, що були раніше, для його видачі та іноземний громадянин не порушував правила перебування, то тоді його можна продовжувати ще на рік, а в деяких випадках - на весь період.

Іноземець, який отримав ВНЖ в Фінляндії, не повинен:

- назавжди покидати межі країни;

-  бути відсутнім більш 2-х років поспіль;

- надавати завідомо неправдиві відомості;

- порушувати закони країни і всієї Шенгенської співдружності.

Якщо особа, яка має фінський вид на проживання, порушить правила і буде депортована з будь-якої країни Шенгену, то його ВНЖ буде анульований.

Фінляндія Еміграція внп фінляндія внж
comments powered by Disqus