Migranty
Там, де живуть українці

Кращі вузи Франції

  • ср, 25 жов 2017
  • 2408 переглядів

Незважаючи на те, що у Франції не існує офіційного рейтингу університетів, постараємося виділити найбільш знамениті і престижні вузи.

Страсбурзький університет (University of Strasbourg)

Один з найдавніших вузів Франції за свою 5-вікову історію здобув світову популярність і є одним з кращих навчальних закладів сучасності. До складу знаменитих випускників входять кілька десятків нобелівських лауреатів, видатні вчені, письменники, лікарі, громадські та політичні діячі.

Наприклад, голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, футбольний тренер Арсен Венгер і, звичайно ж, видатний німецький мислитель і поет Йоганн Вольфганг Гете. На 37 факультетах вузу навчається близько 46000 студентів, п'ята частина з яких іноземці. Близько 4600 викладачів і наукових співробітників працює в 79 науково-дослідних інститутах, лабораторіях і навчальних підрозділах.

Університет включає широкий спектр освітніх напрямків, основні з яких - це соціальні і гуманітарні науки, право, економіка, мистецтво, менеджмент і медицина. Університет має велику інфраструктуру, мережу бібліотек, музеїв і знаменитий на всю Францію ботанічний сад.

Офіційний сайт Страсбурзького університету - www.unistra.fr

Університет Монпельє (University of Montpellier)

Заснований в 13 столітті вуз є одним з найстаріших в Європі. Багато істориків вважають його родоначальником вивчення практичної медицини в Західному світі. В університеті навчалися такі знамениті особистості, як Нострадамус, Франсуа Рабле і Петрарка. На сьогоднішній день на 9 факультетах вузу отримують знання близько 60000 студентів, в тому числі і чимало іноземців.

Завдяки історичним традиціям найпрестижнішим є медичний та стоматологічний факультети, а також факультет фармакології. При бажанні можна вивчати економіку, право і політичні науки. В університеті представлені 2 школи, 6 наукових інститутів і 14 академічних бібліотек. Якість викладання на дуже високому рівні.

Вуз має багату культурну спадщину, представлену колекцією з понад 1000 старовинних картин французьких та італійських художників, музеями і портретними галереями. Ботанічний сад в Монпельє найстаріший у Франції.

Офіційний сайт університету Монпельє - www.umontpellier.fr

Паризький університет Сорбонна (La Sorbonne)

Без перебільшення найвідоміший вуз Франції бере свій початок з першої половини 13 століття. Найбільший за своїми масштабами міжнародний вуз з 1970 року розпався на 13 незалежних університетів, 5 з яких формально вважаються його основними приймачами з єдиною інфраструктурою. Всі ці вузи постаралися максимально зберегти дух і традиції свого історичного батька.

Знаменітимі випускниками Паризького університету є Оноре де Бальзак, Осип Мандельштам, Марина Іванівна Цвєтаєва і багато інших. У 5 університетах Сорбонни навчається понад 130 тисяч студентів. При всупі, в першу чергу, необхідно відштовхуватися від обраного напрямку освіти.

Кожен з вузів має свою спеціалізацію, наприклад, економіку краще вивчати в Пантеон Сорбонна (Париж 1), право в Пантеон-Ассасе (Париж 2), мови, літературу і театральне мистецтво в Нова Сорбонна (Париж 3), гуманітарні науки в Париж Сорбонна (Париж 4), і нарешті медичні спеціальності забезпечить Париж-Декарт (Париж 5).

У будь-якму з цих вузів є свої офіційні ресурси в інтернеті, де більш детально можна ознайомитися з особливостями навчання і підібрати відповідний для себе університет. В незалежності від вибору, після закінчення навчання можна гордо сказати «Я вчився в Сорбонні».

Франція Навчання франція навчання освіта внз
comments powered by Disqus