Migranty
Там, де живуть українці

Як перетинати кордон з двома паспортами?

  • вт, 07 лис 2017
  • 7342 перегляди

Припустимо, що ви отримали паспорт однієї з європейський країн, проте приховуєте факт подвійного громадянства. Ви летите в Євросоюз і у вас з собою два паспорти. Один з них український закордонний паспорт, а другий - іноземний, наприклад, паспорт Мальти або Кіпру. Змоделюємо ситуацію проходження паспортного контролю.

Підходимо до стійки авіакомпанії...

Зазвичай тут потрібно пред'явити візу на в'їзд до Євросоюзу (у разі відсутності біометричного паспорта). Але вам вона не потрібна, тому що у вас є набагато більш серйозний аргумент - другий паспорт Мальти / Кіпру, що дозволяє вам переміщатися по території Шенгену без віз. Доведеться його пред'явити - в даному випадку він працює в якості візи.

А можна відмовити авіакомпанії в пред'явленні паспорта? Ні, не можна, інакше вам можуть відмовити в посадці на літак. Перевізники хочуть бути впевненими в тому, що після прибуття ви точно пройдете прикордонний контроль. Інакше вас повернуть прикордонники, і авіакомпанії доведеться везти вас назад за свій рахунок. Саме перевізник відповідає за посадку на рейс пасажирів з дійсними документами.

Після цього можете сміливо класти мальтійський / кіпрський паспорт в кишеню або сумку - до прибуття в ЄС він вам більше не знадобиться.

Підходимо до паспортного контролю ...

Чи показувати другий паспорт на паспортному контролі? Ні, робити цього ви не зобов'язані. Виїжджати з України ви повинні за своїм закордонним паспортом. Якщо вас попросять пред'явити візу для в'їзду в країну, в яку ви прямуєте, то і цього робити ви не зобов'язані. Прикордонники з країни виїзду взагалі не мають права перевіряти у вас наявність візи на в'їзд до іншої держави. А її відсутність не дає їм ніякого права затримувати вас. Разом із закордонним паспортом України ви пред'являєте тільки посадковий талон.

Проходимо паспортний контроль в ЄС ...

Ви прибули в країну Євросоюзу і прямуєте до паспортного контролю. Забудьте про український «закордонний». Це той момент, коли потрібно використовувати на кордоні другий паспорт. Та й в Європі вам потрібно користуватися тільки вашим другим іноземним паспортом (в нашому випадку паспортом Мальти / Кіпру). Знову ж ніякої візи у вас не вимагатимуть, тому можете спокійно проходити контроль і відправлятися у справах.

Повертаємося в Україну...

Ховаємо іноземний паспорт і знову дістаємо укрїнський «закордонний» - пред'являємо його на паспортному контролі України. Прикордонників не повинно цікавити, з яким документом ви пересувалися по Європі.

Як ви розумієте, важливо дотримуватися правила: на в'їзді і виїзді з однієї і тієї ж країни необхідно пред'являти один і той же документ. Власне, у вас їх всього два, так що заплутатися важко.

До речі, у вас може виникнути питання: за яким паспортом попередньо купувати авіаквитки? Це не має значення. Для авіакомпанії обидва ваші паспорта (український та іноземний) однаково легітимні.

Україна Еміграція єс європа подвійнегромадянство україні паспорт перетинкордону
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.