Migranty
Там, де живуть українці

Медична страховка в США: яку, де і за скільки купити?

  • чт, 09 лис 2017
  • 6445 переглядів

Чи є медична страховка в США обов'язковою, яких типів вона буває, скільки коштує і де її придбати - читайте нижче...

Що таке медична страховка і кому вона потрібна?

Медична страховка в США - це договір зі страховою компанією, за яким ви щомісяця платите певну суму страховій компанії, а вона, в свою чергу, бере на себе частину медичних витрат у разі вашої хвороби.

Медицина в Америці дійсно дуже дорога, тому нехтувати страховкою не можна. Ще один вагомий аргумент на користь того, щоб бігти і укладати договір, - згідно Affordable Care Act, медична страховка є обов'язковою для всіх легальних резидентів країни. За її відсутність навіть передбачений штраф (в середньому, $ 350-400).

Для довідки: легальними резидентами вважаються громадяни США, володарі грін-карти, біженці, особи, які отримали політичний або гуманітарний притулок, а також власники неімміграційних віз (в тому числі робітників і студентських).

Як отримати медичну страховку?

Залежно від ваших життєвих обставин і рівня доходу, медичне страхування в США ви можете:

- придбати самостійно;

- частину витрат бере на себе держава;

- держава оплачує страховку повністю;

- страховку повністю або частково оплачує роботодавець.

Які існують типи медичної страховки?

HMO - health maintenance organizations. Вартість медичної страховки в США цього типу найнижча. А все через дуже обмежену кількості лікарів і лікувальних установ, які ви можете відвідувати. Ви повинні будете лікуватися в закладах однієї мережі, і у вас буде головний лікар-терапевт, який буде видавати направлення до інших фахівців. Покриття не включає послуги, що надаються поза мережею, крім випадків надання екстреної медичної допомоги.

PPO - preferred provider organizations. Мережа установ також присутня, однак вона набагато ширша. Лікуватися ви можете як в установах мережі, так і поза нею (але в мережі умови будуть куди більш вигідними). Також вам не потрібно брати направлення до фахівців, вони візьмуть вас по страховці і без нього. Купити медичну страховку в США такого типу обійдеться дорожче, ніж всі інші.

Існують також інші, менш популярні типи страховок. Point-of-service (POS) передбачає, що, використовуючи послуги лікарів і лікарень з мережі, ви будете платити менше. Exclusive Provider Organization (EPO) - те ж саме, що і HMO, тільки без основного лікаря і обов'язкових напрямків до фахівців.

Які бувають страхові плани і скільки це коштує?

Залежно від величини відсотка покриття медичних витрат, існує п'ять базових страхових планів:

- платиновий - близько 90% платить страхова компанія;

- золотий - страхова компанія платить близько 80%;

- срібний - страхова компанія платить близько 70%;

- бронзовий - страхова компанія платить близько 60%;

- з мінімальним покриттям - розрахований тільки на екстрені випадки і доступний виключно особам молодше 30 років або тим, хто може підтвердити, що знаходиться у важкому фінансовому положенні.

Також варто пам'ятати, що страхові плани відрізняються великою кількістю важливих моментів, як: co-pay (фіксована сума, яку ви платите за кожну медичну послугу, а залишок покривається страховою компанією), deductible (сума, яку потрібно витратити до того, як почне діяти страхове покриття), co-insurance (ви платите певний відсоток вартості, решта - страхова компанія), out-of-pocket maximum (максимальна сума, витративши яку протягом року ви починаєте отримувати 100-відсоткове покриття від страхової компанії).

Стоматологічні і офтальмологічні страховки традиційно купуються окремо. Послуги стоматолога включає хіба що дитяча медична страховка в США.

Вартість страховки здебільшого буде залежати від ваших доходів, регіону і вибраного страхового плану. Наприклад, страховка типу HMO від Kaiser Permanente в 2016 році для сім'ї з однієї особи обходилася від $ 160 (план мінімального страхування) до $ 315 (платиновий план) в місяць. Щоб розрахувати вартість безпосередньо для вас, скористайтеся спеціальним калькулятором Shop and Compare Tool на офіційному сайті Covered California.

Де і коли купити страховку?

Купити медичну страховку в США можна через Health Insurance MarketPlace. Це такий собі ринок страховок. Є загальнодержавний ресурс, однак в деяких штатах працюють власні сайти.

У США також є певний час для покупки страховки - з 15 листопада до 15 лютого кожного року. Зате ціни на страховку протягом цього самого року залишаються незмінними. Звичайно, випадки переїзду, зміни складу сім'ї і їм подібні є винятком і дозволяють придбати страховку поза встановленим періодом.

Починаючи з 2014 року особам, які не мають медичної страховки, доведеться заплатити штраф. У 2017 році його розмір становив 2% від доходів сім'ї або $ 325 на людину. В майбутньому штраф буде індексуватися на підставі вартості життя і з урахуванням інфляції.

Фінансова допомога

Як ми вже згадували, то, скільки коштує медична страховка в США, залежить в тому числі і від вашого рівня доходу. Щоб дізнатися, на яку саме фінансову допомогу ви можете претендувати, скористайтеся все тим же калькулятором на офіційному сайті Covered California.

Також на отримання допомоги можуть претендувати сім'ї з дітьми, літні люди, особи з обмеженими можливостями, прийомні діти у віці до 26 років і вагітні жінки. Залишити заявку можна онлайн на сайті або в одному з місцевих офісів Департаменту медичних послуг.

Медицина в США не державна. Але існують різні програми з медичної допомоги на федеральному і місцевому (регіональному) рівнях. Вони дозволяють малозабезпеченим отримувати медичну допомогу безкоштовно (Medi-Cal в Каліфорнії). Після загальнонаціональної реформи системи охорони здоров'я (Health Care Reform або ObamaCare) все більше людей отримують доступ до безкоштовної медичної страховки. 

США Медицина сша страховка страхівка медицина
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.