Migranty
Там, де живуть українці

Оренда нерухомості в Лондоні: секрети успіху

  • пн, 13 лис 2017
  • 284 перегляди

Винайняти житло в Лондоні може бути досить проблематично, особливо для іноземця, який тільки приїхав підкорювати Туманний Альбіон. Які складнощі очікують вихідця з країн СНД, куди краще звертатися за допомогою і як правильно вибрати квартиру або будинок в столиці Великобританії?

Пошук квартири: з чого почати?

Перш ніж починати пошук житла, необхідно визначитися з наступними питаннями:

- бюджет;

- район;

- кількість спальних кімнат;

- маршрут ваших щоденних поїздок і прийнятна віддаленість будинку від зупинок громадського транспорту.

Відповівши собі на ці питання, варто звернутися в агентство нерухомості. За вашими критеріям співробітники відразу запропонують варіанти житла.

Ідеальним варіантом буде оренда нерухомості в тому районі, де ви збираєтеся працювати, вчитися або проводити найбільше часу. Якщо вам пощастить знайти відповідне житло поруч з місцем роботи або навчання, це допоможе істотно заощадити кошти на транспорті, який в Лондоні далеко не з дешевих. Успіхом можна вважати навіть квартиру в пішій доступності від станції метро.

Лондон - інтернаціональне місто. У ньому є райони з високою концентрацією афроамериканців, арабів, євреїв, вихідців із Середньої Азії, Китаю. Тому перш ніж вибирати місце розташування житла, перевірте, яка там концентрація іноземців. Це зробить ваше проживання в Лондоні більш комфортним і прискорить адаптацію в мегаполісі. У деяких районах кількість іноземців досягає 50% по відношенню до корінного населення. Цей фактор - основний при виборі житла. Російськомовні іммігранти з пострадянського простору, як правило, вважають за краще західну сторону Лондона: Челсі, Найтсбрідж, Річмонд, Хаунслоу. Річмонд з них самий тихий і з хорошими школами. Челсі - дуже дорогий район, а Хаунслоу - найдешевший.

Вимоги до орендаря

При пошуку квартири в Лондоні ви можете зіткнутися з деякими запитами і вимогами, які жителю країн СНД можуть здатися, м'яко кажучи, незвичайними.

За британськими правилами орендар повинен надати підтвердження своєї попередньої адреси, підтвердження своїх доходів, тобто довідку від роботодавця з обов'язковою вказівкою рівня зарплати, а також характеристику від попереднього орендодавця. Отже, розберемося по порядку.

Підтвердженням попереднього адреси у Великобританії вважається лист з банку або рахунок на оплату комунальних платежів, отриманий на ім'я заявника і обов'язково на адресу, яка вказана як попередня. Інституту прописки і штампа в паспорті в Британії не існує, і багато ріелторів досі не розуміють, що їм намагаються пояснити, показуючи печатку в паспорті.

Друге - це підтвердження доходів. У довідці обов'язково повинні бути вказані реквізити компанії, що видала її. З контактною особою обов'язково зв'яжуться, щоб перевірити зазначені дані.

Третє - характеристика від попереднього орендодавця. Якщо у вас це перша оренда у Великобританії, характеристику взяти ніде, а листи з-за меж Євросоюзу, як і в випадку з фірмою, не приймаються. Вихід тут один - оплата оренди вперед. Різні компанії / господарі можуть зажадати оплату за 6 місяців вперед або, наприклад, 3 місяці плюс депозит 3 місяці з подальшою щоквартальною оплатою оренди на 3 місяці вперед.

Рівень ваших доходів безпосередньо впливає на успіх пошуку. Лондонський орендодавець не тільки дуже цікавий і педантичний, але й вельми обережний. Якщо ваша зарплата не вразить господарів нерухомості, шанси отримати бажаний об'єкт дорівнюють нулю.

У престижних районах, наприклад в Челсі або Найтсбріджі, щоб орендувати квартиру в межах 1500-2000 фунтів на місяць, необхідно мати заробітну плату понад 60 000 фунтів на рік. В цьому випадку ви будете конкурентноздатні, а значить, отримаєте високі шанси зняти комфортабельне житло.

Додаткові платежі при оренді житла

Підшукавши хороший варіант за прийнятну ціну, не поспішайте радіти: вам належить також розщедритися на пристойну суму для покриття різних прихованих рахунків. Ці платежі, як правило, не афішуються і можуть стати досить неприємною несподіванкою, особливо якщо фінанси «підтискають».

Крім депозиту і орендної плати орендар також оплачує:

- комісію за оформлення угоди (Administration fee) - £ 150-400;

- перевірку всього інвентарю перед заселенням мешканця (inventory checks) - £ 150;

- комісію за хімчистку апартаментів - £ 150;

-перевірку інвентарю при виїзді - £ 150;

- комунальні рахунки + муніципальний податок (Council Tax).

Підводні камені і хитрощі

Знання тонкощів процесу пошуку нерухомості в Лондоні може заощадити не тільки ваш час і нерви, а й солідну суму грошей. Вчитися завжди краще і вигідніше на чужих помилках.

Перше і головне - це обов'язково переконатися в тому, чи є рієлторськоє агентство офіційно зареєстрованим, і головне - чи перебуває воно в одній з офіційних асоціацій агентств. Як би дивно не звучало, але у Великобританії цей вид діяльності до сих пір не достатньо врегульовано, і часто в разі виникнення будь-яких суперечок буває дуже важко довести свою правоту і домогтися «справедливості».

Друге і дуже важливе - переконатися, що контракт підписаний саме на необхідний вам термін. Часто нечисті на руку агенти свідомо підсовують контракт на більш тривалий термін, і мешканцям при виселенні доводиться залишити свій депозит, так як вони порушують умови договору, не дивлячись на усну домовленість.

Третє - це, скоріше, хитрість, яка стосується довідки з місця роботи. Якщо є можливість, краще вказати, що заявник є співробітником компанії або директором, але не її власником. В очах британського ріелтора власник бізнесу потрапляє у велику «зону ризику», ніж співробітник. Іншими словами, його заробітки залежать від нього самого, і в разі проблем з бізнесом він може залишитися без доходів - відповідно, від такого заявника зажадають більше гарантій і вищий депозит.

Пошук житла в столиці Великобританії - процес досить складний і витратний. Однак крім грошей варто запастися вдачею, терпінням і почуттям гумору - тоді все обов'язково вийде!

Велика Британія Нерухомість великобританія нерухомість оренда лондон орендажитла пошукквартири
comments powered by Disqus