Migranty
Там, де живуть українці

Податки в Чехії

  • вт, 16 січ 2018
  • 1989 переглядів

Податкова система Чехії була реформована ще 10 років тому і сьогодні наближена до європейських стандартів. Тому податкове навантаження досить високе. Розібратися з усіма тонкощами допоможуть виключно чеські фахівці. Оподаткуванню у Чехії підлягають всі особи, які проживають на території країни не менше 183 днів у році.

Ставки податків в Чехії в 2017 році

Податок на прибуток - 19%. Знижена ставка 5% передбачена для інвестиційних та пенсійних фондів.

ПДВ. Стандартна ставка - 21%. Податком обкладаються компанії з річним оборотом понад 1 млн крон (близько 37,5 тисяч євро).

Знижені ставки ПДВ:

15% - виробництво продуктів харчування, поліграфічної продукції, медичного обладнання та медикаментів, систем опалення, будівництво соціального житла.

0% - експорт товарів в межах ЄС і надання міжнародних транспортних послуг. Крім того, податок не стягується в сфері фінансових послуг і операцій з нерухомістю.

Прибутковий податок - 15%. З підприємців, річний дохід яких перевищує рівень середньої заробітної плати в Чехії (у 2017 році - 1100 євро) більше ніж в 48 разів стягується додатковий податок за ставкою 7%.

Податок на нерухомість (продаж) - 4%

Соціальні податки:

з працівників (загальна ставка) - 11%, в тому числі 6,5% - медичне страхування і 4,5% - внесок до фонду соціального страхування.

з роботодавців - 25% внесок в фонд соціального страхування і 9% - медичне страхування.

Дивіденди, відсотки, роялті (для нерезидентів) - 15%. Якщо угода про уникнення подвійного оподаткування з Чехією не підписана, то ставка збільшується до 35%.

У деяких випадках платникам податків Чехії надаються спеціальні пільги. Наприклад, для студентів або осіб з інвалідністю.

Чехія Робота Бізнес чехія податки
comments powered by Disqus