Migranty
Там, де живуть українці

Вища освіта у Фінляндії

  • вт, 06 лют 2018
  • 1511 переглядів

Система освіти Фінляндії не має настільки глибоких історичних коренів як в деяких країнах старої Європи. Однак в даний час, при ефективній взаємодії уряду і вищих навчальних закладів, країні вдалося організувати по-справжньому сучасний процес навчання, що дозволяє випускникам фінських вузів впевнено дивитися в майбутнє.

У щорічному рейтингу QS World University Rankings 2018 знаходяться 10 вищих навчальних закладів Фінляндії. Найвищу позицію займає Університет Гельсінкі, 102-е місце. Широке використання інноваційних методів навчання дозволило зробити фінську освіту однією з кращих в світі.

Вища освіта в Фінляндії для українців приваблива, перш за все, широким вибором програм з навчанням на англійській мові (понад 500). У тому числі і ступеня бакалавра. При бажанні можна вчитися на офіційних мовах Фінляндії - фінській або шведській.

Вступити у фінський вуз може будь-який іноземець, незалежно від національності, кольору шкіри або віросповідання. Серед програм навчання на міжнародному рівні найбільшою популярністю користуються такі напрями, як сфера інформаційних технологій, лісове господарство, архітектура і мистецтво.

Система вищої освіти Фінляндії представлена ​​двома категоріями:

Загальні університети. Забезпечують академічну освіту, засновану на науковій діяльності. Всього в Фінляндії 14 державних університету, в тому числі спеціалізовані вузи, такі як школа економіки та бізнесу. Навчальні заклади мають значною часткою незалежності в питаннях процесу навчання і розпорядженні фінансами. Програми освіти наступні:

Бакалаврат - 3 роки.

Магістратура - 2 роки.

Докторантура - 4 роки.

Університети прикладних наук. Пропонують професійну освіту, засновану на підготовці кваліфікованих фахівців технічного профілю. Гнучка система навчання і взаємодія з бізнесом дозволяє моментально коригувати навчальний процес, підлаштовуючись під структурні зміни економіки і потреби ринку. Всього в Фінляндії 26 прикладних вузів, що пропонують навчання за такими програмами:

Бакалаврат - 3,5-4,5 року.

Магістратура - 1-1,5 року. Як правило, для вступу потрібно досвід роботи за фахом не менше 3 років.

У Фінляндії навчається понад 170 тисяч студентів, понад 10% з яких іноземці. Для зарахування у фінський вуз необхідно надати атестат про повну загальну середню освіту та скласти вступні іспити. Відбір досить жорсткий.

Під час навчання студенти користуються широкою самостійністю в побудові навчального плану, виборі дисциплін та відвідуванні лекцій. Система вищої освіти Фінляндії є частиною Болонського процесу, заснованого на отриманні кредитів. Один академічний рік дорівнює 60 кредитам.

Навчальний рік складається з двох семестрів:

осінній (кінець серпня / початок вересня до середини грудня).

весняний (початок січня по кінець травня).

Фінляндія Навчання навчання фінляндія освіта у фінляндії вища освіта
comments powered by Disqus