Migranty
Там, де живуть українці

Вища освіта в Норвегії

  • пт, 16 бер 2018
  • 1478 переглядів

Населення Норвегії складає близько 5,3 млн осіб. До 40% жителів мають диплом про вищу освіту. Навчання в норвезьких вузах проходять понад 230 тисяч студентів, близько 6% з яких іноземці. Уряд докладає чимало зусиль для поліпшення структури системи вищої освіти. На наукові дослідження та впровадження наукових розробок держава витрачає близько 32,5 млрд крон в рік. Темпи будівництва студентського житла є безпрецедентними за останні 25 років.

Вища освіта в Норвегії представлено 53 акредитованими навчальними закладами, з яких:

8 державних університетів;

8 спеціалізованих університетів;

37 коледжів, в т.ч. 2 художні академії.

У більшості норвезьких вузів навчання абсолютно безкоштовне, це стосується й іноземних студентів. Єдина плата - студентський внесок у розмірі 30-60 євро за семестр. Це дає право користуватися різними послугами і пільгами, наприклад, знижками на харчування, транспорт, допомога в пошуку житла і медичне обслуговування. У приватних навчальних закладах за навчання доведеться заплатити.

Система вищої освіти Норвегії з 2003 року є частиною Болонського процесу. Отримання знань засноване на «системі кредитів», які студенти отримують під час навчання. Річний освітній курс дорівнює 60 кредитам. Іспити оцінюються за шкалою від «A» до «F».

Програми навчання в Норвегії

Бакалаврат. Термін навчання - 3 роки. Потрібно отримати 180 кредитів. Залежно від вузу навчання має конкретну спрямованість або відносну свободу вибору дисциплін. У другому випадку, щоб отримати повноцінний диплом і можливість подальшого навчання, необхідно строго дотримуватися правил навчального закладу.

Магістра. Термін навчання - 2 роки. Потрібно набрати 120 кредитів. Програма орієнтована на отримання більш глибоких знань у певній спеціальності. Переважає самостійне навчання студента.

Докторантура. Термін навчання - 3 роки. Найвища академічна ступінь Норвегії. Заснована на проведенні досліджень у співпраці з науковим керівником.

На деякі види професій термін навчання може збільшитися на 1-2 роки. Наприклад, мінімум шестирічний курс передбачений для спеціальностей в області медицини, ветеринарії та психології.

Навчальний рік триває з серпня по червень. Мова навчання в основному норвезька. Але в останні роки університети Норвегії все частіше пропонують програми англійською мовою, в більшій мірі для магістрів.

Норвегія Навчання навчання освіта навчання за кордоном вища освіта Норвегія
Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Слово було Бог (Івана 1:1)
Небагато у житті речей, які засмучують більше, ніж усвідомлення необхідності змін, коли намагаєшся змінитись, проте нічого не виходить. Але цілком можливо знайти Того, Хто дасть тобі Силу змінитися. Ти почнеш жити життям, яким ти хочеш і якого раніше не знав.