Фестиваль вина «Бича кров» в Угорщині   Угорщина

  • чт, 29 бер 2018
  • 261 перегляд

Щорічно на початку липня в невеликому містечку Егер на півночі країни проходить знаменитий фестиваль вина «Бича кров». Його відвідують тисячі туристів, щоб поєднати приємне з корисним - оглянути визначні пам'ятки Егера і спробувати місцеві вина і національні страви. За традицією фестиваль вина «Бича кров» проводиться в другу п'ятницю липня і триває три дні. У цей час на площі Добо і вулиці Сечені в тіні великих наметів у турецькому стилі місцеві винороби та кулінари пропонують свої найкращі страви. Це свято присвячене угорському вину «Бича кров» і покровителю виноробів святому Донату.

Вино «Бича кров» вважається кращим в Угорщині. З'явилося воно завдяки знаменитому виноробу Йенё Грёберу. Для створення цього сухого вина беруть тільки стиглий виноград особливих сортів з високим вмістом цукру і барвників. Частину ягід перемелюють, а виноград, який залишається, відокремлюють від гілочок. Такі тонкощі приготування потрібні для того, щоб уникнути зайвої терпкості майбутнього напою. Вино дозріває протягом двох років і лише потім розливається по пляшках. Міціність вина- 12 градусів. Як правило, його подають до смаженого м'яса, гострих і пряних страв.

Рецепт вина - це секрет угорських виноробів. Тільки їм відомі необхідні пропорції.

З вином «Бича кров» пов'язано багато легенд. Але самі жителі Егера впевнені, що назва вина з'явилася в 16 столітті. У 1552 році фортецю Егер обложили турки. Іштван Добо і його військо героїчно билися в цьому бою. Перед цим угорці для підняття духу пили червоне вино. Турки прийшли в жах, побачивши бороди своїх супротивників, забруднені напоєм. Вони вирішили, що мадяри пили перед боєм бичачу кров. Є й інша історія. Якщо вірити цій легенді, язичники вбили святого Едеда. Кров стікала по землі, і саме тому виноград на схилах придбав насичений червоний колір.

Відвідувачі фестивалю вина «Бича кров» отримують на вході келих зі спеціальною підвіскою на шию, щоб спробувати по сто мілілітрів всіх представлених напоїв.

Категорії та ключові слова для пошуку записів

Коментарі та обговорення матеріалу


comments powered by Disqus