Migranty
Там, де живуть українці

Свята та події в Австрії

  • пн, 26 бер 2018
  • 383 перегляди

Майже всі австрійські свята так чи інакше пов'язані з релігією: католицьку церкву тут свято шанують. Найулюбленіше свято - це, звичайно, Різдво, до якого готуються задовго до 25 грудня. За місяць до Святвечора починається Адвент - різдвяний піст, під час якого будинки прикрашаються вінками з ялинки з 4 свічками: їх запалюють по одній щонеділі. Напередодні свята в містах відкриваються різдвяні базари з традиційними пряниками, пуншем і глінтвейном. Різдво австрійці проводять у колі сім'ї, обдаровуючи близьких шоколадом і випічкою.

Новий рік відзначають скромніше, але і тут є свої звичаї: на щастя їдять свинину, на здоров'я - хрін, а до грошей - зелений горошок. Найпопулярніші новорічні подарунки - фігурки сажотрусів і марципанові пряники.

6 січня святкують Богоявлення, або День трьох королів в честь язичницьких королів-магів, піднісши в дар немовляті Ісусу ладан, золото і смирну. У храмах відбуваються урочисті служби, а ввечері сім'ї збираються за святковими столами. Люблять в Австрії і Великдень, причому тут, як і в Україні, прийнято фарбувати яйця. Жовтий колір символізує мудрість, зелений - молодість, білий - невинність, помаранчевий - силу, а червоний - жертовність Христа.

1 травня - День праці: в містах проводять паради, в селах наряджають стрічками дерева. Друга неділя травня - День матері: жінкам дарують витончені букетики весняних квітів. 15 серпня - Успіння Богородиці: в церквах проводяться меси, будинки прикрашають освяченими рослинами. 25 жовтня - День нації з пишними урочистостями на столичному майдані Героїв і по всій країні. 11 листопада святкують Мартінганзель в честь святого Мартіна. У цей день традиційно відкриваються бали і карнавали, а до сімейних столів подають гусей з кнедлі, каштанами та червоною капустою. 6 грудня вшановують святого Миколая і дарують дітям смачні подарунки: солодощі, горіхи і мандарини.

Австрія Активний відпочинок релігія свято традиції святкування фестивалі
comments powered by Disqus