Migranty
Там, де живуть українці

Транспорт у Великобританії

  • пн, 26 бер 2018
  • 205 переглядів

У Сполученому Королівстві дуже розвинене залізничне сполучення. Практично з будь-якої частини країни можна подорожувати на поїздах: вибір маршрутів, вагонів і проїзних квитків величезний. Наприклад, Intercity-125 з'єднує Лондон, західну, середню і північно-східну частини Англії, південний і західний Уельс і Шотландію. А Intercity-225 за рекордно короткий час доставить пасажирів з Лондона в Йоркшир або на східне і північно-східне узбережжя Шотландії. Високошвидкісні поїзди «Євростар» довезуть мандрівника з Брюсселя чи Парижа прямо на вокзал Ватерлоо у Лондоні всього за 3 години, ціни - від 50 GBP. Квитки на більшість дальніх поїздів можна замовити заздалегідь.

Для багаторазових поїздок в країні існує продумана система знижок. Для іноземців доступні проїзні BritRail: класичний Pass для Англії, Шотландії та Уельсу (діє протягом декількох днів поспіль або в обрані дати, вартість - від 80 GBP), London Plus Pass для столиці і південно-східної Англії (від 90 GBP на 3 дні), England Pass для Англії (від 95 GBP на 3 дні) або Spirit of Scotland Pass для Шотландії (від 120 GBP на 4 дні). Решта квитків і ціни - на оф. сайті національних залізниць (англ.).

Великі міста Великобританії єднають не тільки поїзди, а й внутрішні авіалінії. Чартерні рейси виконують «Астреус», «Атлантік Експрес», «Істерн Ейрвейс», «Ізіджет» та інші перевізники. Переліт з Лондона в Глазго може обійтися в 40 GBP, з Белфаста в Брістоль - в 35 GBP.

Автобуси менш популярні, ніж потяги: ходять вони рідше і повільніше. Найбільші міжміські перевізники - National Express (пропонує маршрути по всьому острову), CityLink (обслуговує Шотландію) і Megabus (радує низькими цінами). Поїздка з Лондона до Ліверпуля обійдеться від 12 GBP, в Бірмінгем - від 4 GBP.

Велика Британія Транспорт автобус транспорт потяг маршрут
comments powered by Disqus