Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт Великобританії

  • пн, 26 бер 2018
  • 157 переглядів

У великих містах є всі види громадського транспорту: автобуси, наземне і підземне метро, ​​трамваї, приміські електрички. По Лондону курсує, мабуть, найвідоміший автобус в світі - червоний двоповерховий Routemaster, він же «господар доріг». До 2005 року він обслуговував регулярні міські маршрути, а сьогодні возить туристів по популярних напрямках від Альберт-холу до Трафальгарської площі, а звідти - до Тауерського моста. Вартість проїзду в міських автобусах - 1,50-2,40 GBP, в столичній підземці - від 3 GBP при оплаті готівкою і від 1 GBP при оплаті картою Oyster.

У всіх британських містах працюють пункти прокату велосипедів. Вартість оренди двоколісного транспорту в Лондоні - близько 2 GBP в день і 10 GBP на тиждень.

Таксі в Британії бувають декількох видів. По Лондону і іншим великим містам курсують чорні кеби: їхні водії ввічливі, пунктуальні і блискуче розбираються в географії. По всій країні працюють і «таксі попереднього замовлення»: седани і мінівени, які необхідно викликати заздалегідь. На відміну від класичних кебів, вони не завжди обладнані лічильниками: такса встановлюється в залежності від маршруту або тривалості поїздки. Зустрічаються і неліцензовані таксі, проте користуватися ними не рекомендується. 5 хвилин їзди по місту вартують в середньому 7-8 GBP, трансфер з Хітроу в центр столиці обійдеться в 65 GBP. По вихідних і святах тарифи підвищуються. Таксистам прийнято залишати чайові в розмірі 10-15%.

Велика Британія Транспорт автобус таксі велосипед потяг
comments powered by Disqus