Migranty
Там, де живуть українці

День святого Іштвана

  • чт, 29 бер 2018
  • 226 переглядів

20 серпня в Угорщині відзначають головне державне свято - День святого Іштвана. Дата присвячена першому королю країни - Іштвану (Стефану), який зійшов на престол 20 серпня 1000 року.

Наймасштабніше торжества проходять в Будапешті. На головних вулицях міста влаштовуються фестивалі, ярмарки, театралізовані дійства та виступи артистів.

Іштван I запам'ятався як справедливий і мудрий правитель, який зробив дуже багато для свого народу. Саме він заклав основи незалежної угорської держави європейського зразка. При Іштвані місцеві жителі прийняли християнство, відбулася заміна племінного поділу країни на адміністративно-територіальні королівські округи. Католицька церква канонізувала Іштвана, після чого він став святим покровителем Угорщини.

Якщо ви опинилися в Угорщині під час святкування Дня святого Іштвана, неодмінно варто взяти участь в народних гуляннях. У Кафедральному соборі святого Іштвана, де знаходяться мощі правої руки короля, Естергомський кардинал служить месу. Потім мощі проносять по вулицях Будапешта. Увечері на горі Геллерт можна побачити дуже красивий феєрверк.

Сьогодні День святого Іштвана відзначається дуже пишно по всій країні. Однак так було не завжди. Наприклад, під час придушення угорського повстання 1848-49 років свято було заборонено.

Місцеві жителі відзначають 20 серпня ще й як свято врожаю. Традиція дуже давня. У цей день обов'язково випікають хліб з борошна нового врожаю і потім освячують його в церкві. Крім того, в свято плетуть вінки з колосків.

Угорщина Активний відпочинок фестивалі ярмарки дійства
comments powered by Disqus