Migranty
Там, де живуть українці

Озеро Балатон як відомий курорт в Угорщині

  • пн, 16 кві 2018
  • 289 переглядів

Балатон - відоме на всю Європу містечко, де можна чудово відпочити всією сім'єю. Це найбільше європейське озеро - молочно-білі води тягнуться на 80 кілометрів. На дні - пісок, тому сонце дуже швидко нагріває воду. До речі, завдяки середземноморському клімату температура води іноді вище температури повітря.

Балатон був популярний ще за часів Стародавнього Риму. Ближче до наших днів аристократи будували на узбережжі курорти з мінеральними джерелами. Озеро було закритою територією для простих смертних. У соціалістичній Угорщині тут зупинялися видатні чиновники і «золота молодь». Зате зараз Балатон відкритий для всіх.

Завдяки своїм цілющим властивостям озеро стало одним з центрів санаторно-курортного лікування. Здравниці місцевої столиці Балатонфюреда спеціалізуються на кардіології, хворобах опорно-рухового апарату. Якщо просто пройтися по берегу озера, то можна знайти безліч джерел мінеральної води. 

Тут же, в околицях, розташований Національний парк Прибалтонської височини. Його вулканічний ландшафт залишив на пам'ять від давніх часів кратери, гейзери, остиглі вулкани. Тут мешкає багато птахів і рідкісних тварин, що знаходяться під охороною держави. Повітря в парку - дивовижне, воно відмінно допомагає при лікуванні хвороб органів дихання. Лікарі рекомендують.

Для відпочиваючих тут справжнє роздолля. Місцеві жителі і туристи облюбували береги озера для пікніків, ігр в теніс, футбол. Екстремали катаються на серфінгу і водних лижах. Глядачі не поспішаючи ловлять щуку.

З розвагами на Балатоні все в порядку. На берегах озера розташовані кілька міст (Шіофок, Кестхей, Балатонфюред), де можна подивитися на визначні пам'ятки, побродити по алеях, зайти в старовинні церкви. Наприклад, в Кестхеє стоїть палац Фештхетічей - одна з найбільших садиб Угорщини, навколо якої розбитий гарний парк.=

На південному узбережжі розкидані пляжі. Тут панує атмосфера постійних веселощів і легкого алкоголю. Сюди, в основному, приїжджають студенти, які хочуть отримати максимум під час канікул.

Туристи з сім'ями частіше вибирають північний берег. Тут знаходяться невеликі села, відомі своїми виноградниками. Ці райони буквально створені для великого стиглого винограду і смачного вина. Воно досить дешеве, тому туристи в перший час просто не вірять своєму щастю - через доступність алкоголю.

 

Влітку, з липня по серпень, на північному березі проходить фестиваль «Долина мистецтв». Протягом 10 днів тут демонструють авторські фільми, театральні постановки, виступають музичні групи, поети, виставляються художники - в загальному, кипить творче життя.

Угорщина Активний відпочинок відпочинок курорт озеро
comments powered by Disqus