Migranty
Там, де живуть українці

Громадський транспорт в містах Німеччини

  • пн, 16 кві 2018
  • 104 перегляди

Система громадського транспорту в Німеччині - одна з найефективніших в Європі. Є метро (U-bahn), міські електрички (S-bahn), автобуси і трамваї. Якщо користуватися міським транспортом, вигідніше придбати проїзний квиток на місяць за 40 EUR. Разові квитки (2 EUR) дійсні для всіх видів транспорту протягом двох годин після покупки без обмеження числа пересадок. Квиток Kurzstreckentarif коштує 1,7 EUR, квиток на день - Tageskarte - 7 EUR, груповий квиток на один день (проїзд двох дорослих і трьох дітей) - 17,3 EUR, на місяць 81 EUR.

У міському транспорті діє система проїзних квитків:

Day-Pass - проїзний квиток на день, вважається активованим з моменту першого компостування і 3:00 наступного дня. Для зони AB (центр) такий квиток коштує 7 EUR, для ABC - 7,6 EUR.

7-Day-Pass - проїзний квиток на тиждень, діє з моменту першого компостування і до півночі останнього (7-го дня). Квиток дозволяється передавати, а по буднях (до вечора п'ятниці) по ньому можна безкоштовно провозити до трьох дітей до 14 років. Коштує такий проїзний від 30 до 37,20 EUR, в залежності від зони.

Kleingruppen-Tageskarte - найзручніший варіант для тих, хто подорожує компанією. Це проїзний квиток на групу до 5 чоловік, який діє протягом усього дня (до 3:00 наступної доби) на всіх видах транспорту. Вартість - від 17,30 до 17,80 EUR, в залежності від зони.

Всі проїзні квитки купуються в касах на станціях метро і приміських поїздів або в спеціальних квиткових терміналах (там же). Детальна інформація про тарифи та інше - на офіційному сайті перевізника.

Метро починає працювати о 4:00 і закінчує між 0:00 і 1:00. Квитки потрібно компостувати в червоних автоматах, які перебувають на платформах.

Таксі широко поширене, ціни варіюються відповідно зі складною системою розрахунку. В середньому вартість поїздки - від 7 EUR, а для поїздок менше 2 км або коротше 5 хвилин існує спеціальний тариф. 1 км коштує в середньому 1 EUR плюс 1,50 EUR за включення лічильника. Найняти таксі можна на вулиці або стоянці, а також викликати по телефону.

У деяких містах введені пільгові розцінки на таксі в темний час доби для жінок. Службовці метро також викликають таксі для пасажирів після 20:00.

Німеччина Транспорт квитки транспорт проїзний
comments powered by Disqus