Migranty
Там, де живуть українці

Оренда автомобіля на остові Кіпр

  • пн, 06 сер 2018
  • 259 переглядів

Орендувати автомобіль на Кіпрі і прокотитися по острову, насолоджуючись затишною атмосферою, статечністю і респектабельністю тутешніх курортів і природними красотами, - відмінна затія, але тільки, якщо ви не боїтеся лівостороннього руху. По-грецьки оренда автомобіля буде ενοικίαση αυτοκινήτων, по-турецьки - araba kiralama, але можна орієнтуватися і на вивіски «rent a car».

Орієнтовна вартість оренди автомобіля зі страховкою і кондиціонером - 40 EUR на добу, на турецькій частині острова і того менше.

Якщо говорити про оренду на морських курортах, то в Ларнаці, наприклад, вартість оренди нижче, ніж в Айя-Напі, хоча вони знаходяться не дуже далеко один від одного. Якщо ви подорожуєте самостійно, можна попросити пригнати машину прямо в аеропорт, а якщо летите по путівці з оплаченим трансфером, машину можна замовляти вже на самому курорті. Часто буває, що при оренді на термін 1-2 дня, заплатити доведеться як за триденний прокат.

На орендованому автомобілі заборонено переміщатися між грецькою і турецькою частинами Кіпру.

Документи, страховка

Для оренди авто на Кіпрі водій повинен бути не молодше 25 років і не старше 70 років і мати стаж водіння не менше трьох років. Хоча в деяких приватних конторах по прокату авто нададуть в оренду і 18-річному водієві з дворічним стажем (правда, при цьому можлива надбавка до ціни за «молодого водія»). Знадобляться кредитна карта (на ній заморозять депозит близько 200-300 EUR), водійські права (досить національного «пластика», але з МВП вам буде спокійніше) і паспорт.

На Кіпрі лівосторонній рух, тверезо оцінюйте свої водійські навички.

У вартість прокату авто на Кіпрі зазвичай включений один лише необмежений пробіг (та й то при оренді на термін не менше тижня). Додатково оплачуються: податок (15%), страховка від шкоди третім особам, страховка від усіх можливих пошкоджень - наше КАСКО (може бути як з франшизою, так і без), бак бензину, дитячі крісла і другий водій. Бажано, щоб в договорі було прописано «no excess», тобто без франшизи, так як в цьому випадку всі пошкодження до певної суми (близько 1000 EUR) будуть оплачуватися за ваш рахунок. «Full insurance» зазвичай передбачає повну страховку без урахування шин і стекол. Жодна страховка не діє, якщо водій був нетверезий, ви виїхали на турецьку сторону або ганяли по бездоріжжю.

На Кіпрі заборонено палити навіть в особистому автомобілі, якщо в ньому одночасно з вами знаходиться дитина до 16 років, а також встановлено штраф за їжу або пиття за кермом.

Паливо і заправки

На Кіпрі можна придбати 95-й і 98-й неетилований бензин і дизельне паливо, газові заправки відсутні. Провозити бензин в каністрах заборонено. Авто в оренду надається з повним баком (бензин оплачується окремо), але повернути машину можна вже з порожнім баком. На заправках найзручніше розраховуватися банківськими картами.

Середня вартість бензину на Кіпрі - 1,21 EUR за літр.

Правила дорожнього руху

ПДР на Кіпрі мало чим відрізняються від правил дорожнього руху більшості європейських країн. З особливостей: ближнє світло обов'язкове до використання вночі (включати потрібно не пізніше, ніж через півгодини після заходу сонця, і вимикати не раніше, ніж за півгодини до сходу); заборонено перевозити дітей до 5 років на передньому сидінні; діти від 5 до 10 років повинні перевозитися в спеціальних дитячих кріслах; ремені безпеки повинні бути пристебнуті у всіх, хто знаходиться в машині; розмова в авто без пристрою «вільні руки» не дозволена. 

Обмеження швидкості на Кіпрі. Населений пункт: 50 км/год. Поза населеного пункту: 80 км/год. Автомагістраль: 100 км/год. Мінімальна швидкість на трасі: 65 км/год.

Переконайтеся, що автомобіль, взятий вами в оренду, оснащений двома знаками аварійної зупинки. Чи не дозволяється використовувати функцію GPS-навігатора, що вказує місце розташування камер контролю швидкості. Радар-детектори заборонені до використання і перевезення.

Штрафи

На Кіпрі заборонено оплачувати штрафи співробітникам поліції «на місці». Виписані квитанції треба погашати в поліцейській дільниці або міському муніципалітеті.

Допустимий вміст алкоголю в крові водія на Кіпрі: 0,5 ‰.

Деякі суми штрафів: їжа або пиття за кермом - 85 EUR; куріння в авто, в якому перебуває дитина, - 85 EUR; парковка проти руху - 85 EUR; перевищення швидкості - від 1 до 228 EUR або сума, призначена судом; невикористання ременів безпеки - 85 EUR; розмова по телефону без hands free - 85 EUR; їзда в нетверезому стані - від 200 EUR до 400 EUR.

Парковки на Кіпрі

На Кіпрі припаркувати автомобіль можна тільки по ходу руху - парковка на зустрічній смузі заборонена. Це правило повинне дотримуватися цілодобово.

Платних доріг, так само як і ділянок зі спеціальною оплатою (мостів, тунелів), на Кіпрі немає.

Кіпр Транспорт кіпр оренда авто
DISQUS Plugin is temporary unavailable